Wybierz miasto Wybierz termin Liczba osób

Obiekty

Wybierz liczbę pokoi

Wybierz cenę

Przedział cenowy (za apartament)

Cechy obiektu

Cechy obiektu

Krynica-Zdrój

Marzysz o aktywnym wypoczynku w uzdrowiskowej miejscowości? Zdecyduj się na nocleg w Krynicy-Zdroju – malowniczym miasteczku otoczonym przez wzgórza Góry Parkowej, Krzyżowej i Jasiennika. Zarezerwuj nocleg w Krynicy-Zdroju i ciesz się zasłużonym urlopem!

Krynicę-Zdrój z każdej strony otaczają wzniesienia Beskidu Sądeckiego, a w jej okolicy znajduje się aż 16 rezerwatów przyrody. Miasto jest jednak często odwiedzane przez turystów nie tylko dzięki niezwykłemu położeniu i walorom krajobrazowym. Krynica-Zdrój przyciąga tłumy również dzięki uzdrowiskowemu charakterowi miejscowości i rozbudowanej ofercie sportowej. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie, jeśli zarezerwujesz apartament w górach!

Apartamenty w Krynicy-Zdroju – tanie noclegi z widokiem na góry 

Na turystów odwiedzających Krynicę-Zdrój czeka bogata baza noclegowa. Wiele apartamentów jest zlokalizowanych w samym centrum miasta (okolice ul. Piłsudskiego i Pułaskiego) – w pobliżu sklepów, punktów gastronomicznych, deptaka spacerowego, Pijalni Głównej, hali sportowej, toru saneczkowego i innych atrakcji turystycznych. Coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy wypoczynku z dala od głównych szlaków komunikacyjnych. Obiekty noclegowe położone na uboczu, tuż pod lasem, sprzyjają regeneracji i zapewniają wytchnienie od zgiełku miasta. Co istotne – wystarczy tylko 20-minutowy spacer, by znaleźć się na deptaku czy przy stacji narciarskiej. 

Wybierz otoczony lasem apartament Bukowa Dolina, położony nieopodal wyciągu narciarskiego, apartament przy ul. Kraszewskiego lub usytuowany w centrum uzdrowiska apartament Park Sportowy i odkryj uroki Krynicy-Zdroju!

Apartament Krynica-Zdrój – nocleg w uzdrowisku 

Najwcześniejsze wzmianki o leczniczych właściwościach wód w Krynicy-Zdroju pochodzą jeszcze z XVIII w. Właśnie wtedy zaczęły powstawać pierwsze pensjonaty dla gości. Na początku XX w. Krynicę-Zdrój odwiedzało rocznie już ponad 6 tysięcy osób – a liczba rosła z roku na rok. Gościły tu takie sławy jak: Józef Piłsudski, Jan Matejko, Władysław Reymont czy Julian Tuwim.

Obecnie Krynica-Zdrój to jedno z największych i najpopularniejszych uzdrowisk w naszym kraju – bywa wręcz nazywana „Perłą Polskich Uzdrowisk”. Znajduje się w nim 7 zdrojów:

  1. Jan,
  2. Józef,
  3. Mieczysław,
  4. Słotwinka (pijalnia Słotwinka to najstarszy budynek w mieście),
  5. Tadeusz,
  6. Zuber (unikatowa w skali europejskiej woda o niezwykle wysokiej mineralizacji)
  7. Zdrój Główny.

Czerpane z nich wody mineralne wykorzystuje się w leczeniu zaburzeń przemiany materii oraz innych chorób układu trawiennego, moczowego i krążenia.

Apartamenty Krynica-Zdrój i atrakcje turystyczne

Ta malownicza miejscowość to również ważny ośrodek narciarski. Narciarstwo można uprawiać tu m.in. na stokach w Krynicy-Słotwinach i na Jaworzynie. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się również Wierchomla z najdłuższym w Polsce wyciągiem krzesełkowym. Łącznie na terenie gminy Krynica-Zdrój działa aż 6 stacji narciarskich o łącznej przepustowości 28 tysięcy osób na godzinę. Turyści spragnieni sportowych atrakcji powinni odwiedzić również Sankostradę, czyli wielosezonowy tor o długości 950 m. Przejazd specjalnym wózkiem trwa około 2 minuty i gwarantuje niezapomniane wrażenia – różnica wzniesień na torze wynosi bowiem aż 55 m. Dla miłośników naprawdę mocnych wrażeń przygotowano natomiast ekstremalne trasy w Krynickim Parku Linowym.

Krynica-Zdrój to także doskonała baza wypadowa w okoliczne góry. Duża liczba dobrze oznakowanych szlaków sprzyja pieszym wyprawom – zarówno rekreacyjnym, jak i wyczynowym. Początkujący piechurzy mogą zdecydować się na zdobycie łagodnej Góry Parkowej, zwolennikom dłuższych wypraw spodoba się natomiast trasa na Pustą Wielką. 

W ramach odpoczynku po górskich szaleństwach warto odwiedzić także lokalne muzea: Muzeum Nikofora (malarza blisko związanego z Krynicą-Zdrój) i Muzeum Zabawek.

Apartament w Krynicy-Zdrój i wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku

Bez względu na to, czy chcesz spędzić czas aktywnie, czy też szukasz miejsca, w którym będziesz mógł po prostu nacieszyć się spokojem – zadbaj o wygodny nocleg. Komfortowe zakwaterowanie jest bowiem gwarancją udanego wypoczynku. Sprawdź apartamenty Sun & Snow, w których znajdziesz wszystkie niezbędne udogodnienia. Nieważne, czy podróżujesz w małym, czy w dużym gronie, z dziećmi, ze zwierzętami, czy też w pojedynkę – szeroka oferta apartamentów Sun & Snow pozwoli Ci wybrać najlepszą lokalizację.