Wybierz miasto Wybierz termin Liczba osób

Obiekty

Wybierz liczbę pokoi

Wybierz cenę

Przedział cenowy (za apartament)

Cechy obiektu

Cechy obiektu

Jantar

Planujesz spokojne wczasy nad morzem? Wymarzony odpoczynek w pięknej nadmorskiej miejscowości jest na wyciągnięcie ręki. Apartamenty nad morzem oraz piaszczyste plaże Jantaru wabią coraz więcej turystów, którzy cenią sobie dobre warunki do odpoczynku i morskich kąpieli.

W niedalekiej odległości od Gdańska, na Mierzei Wiślanej, leży nieduża turystyczna wioska – Jantar. Jest on chętnie odwiedzany przez urlopowiczów ze względu na szerokie piaszczyste plaże i dobry dojazd z centralnej Polski. Nazwa miejscowości nawiązuje do dawnej nazwy bursztynu, w który obfitowały te okolice. Jantar leżał bowiem na trasie bursztynowego szlaku, czyli drogi handlowej, którą organizowano transport tego surowca. Bursztynowy Szlak łączył miasta starożytnego Rzymu z wybrzeżem Morza Bałtyckiego i sięgał najprawdopodobniej aż do obecnego Petersburga.

Apartamenty w Jantarze – wczasy nad morzem

W Jantarze wypoczywają ci, którzy nie lubią zgiełku i tłumów na plaży, a jednocześnie poszukują wygody i dobrych warunków noclegowych. Apartamenty w Jantarze przez cały rok czekają na amatorów świeżego nadmorskiego powietrza i spacerów brzegiem morza. Znajdują się tu dość liczne prywatne pokoje w niewielkich pensjonatach, ośrodek wypoczynkowy oraz niezwykle eleganckie apartamenty w Jantarze. Miejscowość nie jest jednak wielkim kurortem obleganym przez turystów, dlatego jej baza noclegowa jest nieco ograniczona. Jeśli planujesz urlop w tym miejscu, pamiętaj, by z wyprzedzeniem zarezerwować swoje noclegi w Jantarze, a Twój wypoczynek będzie wyjątkowo udany o każdej porze roku.

Apartamenty Jantar – noclegi nad morzem w bursztynowej miejscowości

Jantar bardzo mocno identyfikuje się ze swoją historią, w której znaczącą rolę odegrał bursztyn. Działa tu niewielkie Muzeum Bursztynu zlokalizowane w szkole podstawowej (ul. Rybacka 66). Dzięki kameralnej ekspozycji można podziwiać materiały dotyczące bursztynnictwa oraz lokalnej historii. Co roku od 20 lat w miasteczku organizowane są Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu, które są jedną z najciekawszych imprez tego typu w okolicy. Podczas dwudniowego festynu ochotnicy biorą udział w kilku rundach eliminacyjnych polegających na wyłowieniu jak największej ilości bursztynu za pomocą grabi i kaszorów (specjalnych siatek do łowienia bursztynu). Tym zmaganiom towarzyszy wiele innych atrakcji, takich jak koncerty gwiazd muzyki rozrywkowej, gry i zabawy dla dzieci, pokazy fajerwerków czy wybory Bursztynowej Miss Polski.

Apartament w Jantarze ­– okoliczne atrakcje

Ci, którzy oprócz odpoczynku na plaży lubią zwiedzać okolicę, również będą zadowoleni, jeśli zdecydują się na noclegi w Jantarze. Chociaż miejscowość nie obfituje w atrakcje turystyczne, jest ich wiele w pobliskich miejscowościach. W sąsiedztwie znajduje się Stegna z urokliwymi kościołami, a także dwiema niezwykłymi ekspozycjami, na których można podziwiać ciekawe zbiory.

Pierwsza z nich to Muzeum Bursztynowa Komnata (ul. Gdańska 64), w który mieści się prywatna kolekcja brył bursztynu. W budynku będącym rekonstrukcją typowego żuławskiego domu podcieniowego można obejrzeć niezwykłe bursztynowe eksponaty z zatopionymi wewnątrz owadami i roślinami, a nawet drzewo ociekające bursztynem. Muzeum prezentuje historię zaginionej Bursztynowej Komnaty i przybliża historię bursztynnictwa. Zwiedzający mają też okazję nauczyć się, jak odróżniać oryginalne jantary od falsyfikatów.

W Stegnie znajduje się też jedyna w swoim rodzaju kolekcja zabawek z jajek Kinder Niespodzianka. Właściciel zbiera swoje eksponaty od 1976 r. i udostępnia je dla zwiedzających przez całe wakacje w Gminnym Ośrodku Kultury (ul. Gdańska 60).

Apartamenty w Jantarze – noclegi blisko morza

Nie znalazłeś jeszcze idealnego miejsca na wakacje? Urlop chcesz spędzić aktywnie, dlatego szukasz miejsc na górskie wędrówki lub interesują Cię pobliskie trasy rowerowe? Lubisz atrakcje kulturalne i zwiedzanie zabytków miasta? A może wolisz spokojny odpoczynek na łonie natury? Niezależnie od tego, gdzie zdecydujesz się na pobyt, zadbaj o komfortowy nocleg. Baza miejsc, którą oferuje Sun & Snow, gromadzi najlepsze apartamenty położone w najdogodniejszych lokalizacjach w całej Polsce. Bez względu na to, czy jesteś wielbicielem górskich wędrówek i aktywnego wypoczynku, czy też wolisz beztroski relaks na Mazurach, na pewno znajdziesz dla siebie odpowiednie miejsce zakwaterowania. Dokąd wyjedziesz tym razem?