Wybierz miasto Wybierz termin Liczba osób

Obiekty

Wybierz liczbę pokoi

Wybierz cenę

Przedział cenowy (za apartament)

Cechy obiektu

Cechy obiektu

Dębina

Noclegi nad morzem to raj nie tylko dla miłośników imprez i gwarnych plaż. Swoje miejsce na Wybrzeżu znajdą też osoby szukające spokoju, ciszy i bliskości z naturą. Taką "perełką" jest właśnie Dębina. Noclegi w tej malowniczej wsi pozwolą Ci naprawdę wypocząć - a jednocześnie gwarantujemy, że nie będziesz się nudzić. Przeczytaj, dlaczego warto odwiedzić apartamenty Dębina.

Dębina - apartamenty dla osób ceniących walory przyrodnicze. 

Apartamenty nad morzem przyciągają urlopowiczów z całego kraju i nie tylko. Wybrzeże jest doceniane m.in. za wyjątkowe uwarunkowania przyrodnicze. Na tym tle Dębina wyróżnia się jednak szczególnie. Całą okolicę porastają gęste lasy, wśród których dominują dęby – i stąd wzięła się nazwa miejscowości (dosłowne tłumaczenie jej przedwojennej niemieckiej nazwy to: „Piękny Las”).

Drzewa rosną także na klifach, z których prowadzi wejście na plażę. W najwyższym miejscu znajduje się tam punkt widokowy, z którego można podziwiać krajobrazy najbliższej okolicy. Plaża w Dębinie jest dość wąska, ale nawet w sezonie panuje na niej zwykle kameralny nastrój. W kierunku pobliskich Rowów jest piaszczysta, zaś w stronę Ustki – pokrywają ją małe kamyki. To w tamtym rejonie znajduje się też malownicze kamienisko – czyli podwodne głazy, które czasem wynurzają się spod tafli wody.

Noclegi Dębina nad morzem - co robić oprocz plażowania? 

Noclegi w Dębinie dają jednak znacznie więcej możliwości niż tylko wypoczynek na plaży i morskie kąpiele. Wyjątkową atrakcją tego regionu jest m.in. wspomniane już jezioro Gardno, które znajduje się w odległości zaledwie 3 kilometrów od miejscowości. Leży ono w rejonie Słowińskiego Parku Narodowego, a od Bałtyku oddziela je tylko wąska, piaszczysta mierzeja.

Jezioro to jest prawdziwym rajem dla wędkarzy (ale uwaga: łowić ryby można tu tylko wyznaczonych miejscach – w jego południowej części). Za świetne warunki doceniają je także żeglarze oraz windsurfingowcy. Nie lada gratkę odnajdą tam też miłośnicy ciekawych gatunków ptaków. Na niewielkiej Wyspie Kamiennej znajdującej się na jeziorze miejsca lęgowe mają m.in. kormoran czarny czy mewa srebrzysta. Okolicę można podziwiać z jednego z drewnianych punktów widokowych wznoszących się nad brzegiem.

Apartamenty Dębina - inne atrakcje w okolicy

Jeśli masz ochotę na więcej atrakcji, bez problemu znajdziesz je w najbliższej okolicy. Apartamenty Dębina to bowiem świetne miejsce jako baza wypadowa do pobliskich miejscowości. W Rowach, które znajdują się przy jeziorze Gardno, koniecznie zobacz neoromański kościół z XIX wieku. Do jego budowy użyto podobno głazów przetransportowanych z Wyspy Kamiennej.

W Rowach możesz także podziwiać mały port rybacki, a także wypocząć na czystej, piaszczystej plaży, na której funkcjonują strzeżone kąpieliska. W pobliżu miejscowości – w małej wiosce o nazwie Kluki – znajdziesz też niezwykle ciekawe Muzeum Wsi Słowińskiej.

Dębina – spokojne noclegi z wycieczkami po okolicy

Noclegi Dębina pozwalają też zwiedzić zachodnie okolice – rzut beretem dzieli Cię bowiem także od Ustki. Jest to już większe miasto portowe, mające charakter uzdrowiska – a więc i przyciągające znacznie więcej turystów niż Dębina. Jeśli to Ci nie przeszkadza, możesz po prostu wynająć apartamenty Ustka. Jeżeli jednak na co dzień wolisz więcej ciszy i spokoju, warto postawić na apartament w Dębinie, a do Ustki wybierać się tylko na krótsze wypady, gdy masz na to ochotę. Warto wiedzieć, że oba miasta łączy trasa rowerowa, która ciągnie się głównie przez tereny leśne oraz mało uczęszczane drogi – dzięki czemu pozwala na spokojną i bezpieczną przejażdżkę.

A co w samej Ustce zobaczyć? Nadmorską atrakcją jest na pewno XIX-wieczna latarnia morska, którą w lecie można zwiedzać. Znajduje się ona przy samym porcie. Przy promenadzie ciągnącej się wzdłuż brzegu możesz także odwiedzić wieżę widokową, która pozwala sięgnąć wzrokiem po horyzont – na piękne fale, wydmy i klify. Amatorzy muzeów docenią szczególnie dwa obiekty w Ustce. Pierwszy z nich to Muzeum Minerałów, w którym można podziwiać największy w Polsce kryształ górski, kolekcję muszli, a nawet… odlew szkieletu dinozaura! Drugim ciekawym obiektem jest zaś Muzeum Chleba. To wyjątkowe miejsce, w których można poznać wszystkie tajniki piekarnictwa i cukiernictwa.

Miłośników militariów i historii z pewnością zainteresuje zwiedzanie Bunkrów Blűchera. To kompleks fortyfikacji pochodzących z czasów drugiej wojny światowej, ulokowany na dużej wydmie. Na jej szczycie znajdowała się działobitnia armaty. Teren bunkrów można oczywiście zwiedzać. Dla turystów dostępne są także podziemne korytarze, w których znajdują się niezwykle interesujące multimedialne prezentacje oraz ekspozycje, przybliżające historię kompleksu.

Noclegi w Dębinie dają więc naprawdę dużo możliwości zwiedzania okolic, które obfitują w ciekawe atrakcje. Przede wszystkim jednak zapewniają też relaks w kameralnej okolicy – bez tłumów i gwaru, za to z dostępem do przyrody w jej najpiękniejszej odsłonie. Wybierz apartamenty Dębina – i poznaj zupełnie nowe oblicze prawdziwego wypoczynku.