Wybierz miasto Wybierz termin Liczba osób

Obiekty

Wybierz liczbę pokoi

Wybierz cenę

Przedział cenowy (za apartament)

Cechy obiektu

Cechy obiektu

Mrzeżyno

Mrzeżyno to letnisko znajdujące się w zachodniej części polskiego wybrzeża. Jeżeli na wakacjach chcesz odpocząć w kameralnej atmosferze, a gwarne kurorty nie są dla Ciebie, zarezerwuj apartamenty nad morzem właśnie w tej niewielkiej miejscowości. Spędź w niej relaksujący pobyt i skorzystaj z miejscowych atrakcji. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka opcji, które umilą Ci nadbałtycki wypoczynek.

Planujesz wakacje nad Bałtykiem z dala od wielkich kurortów, które w środku sezonu pękają w szwach od turystów? W takim razie apartamenty Mrzeżyno będą doskonałym pomysłem na letni wypoczynek nad morzem! Podpowiadamy, co warto zobaczyć w okolicy i jak beztrosko spędzać czas z bliskimi w tym spokojnym letnisku!

Mrzeżyno – pokoje blisko morza i portu

Największymi atrakcjami Mrzeżyna są bezpośrednie sąsiedztwo Bałtyku oraz czysta, szeroka i niezatłoczona plaża. W miejscowości funkcjonuje strzeżone kąpielisko (między pierwszym a drugim wejściem), w którym – pod czujnym okiem ratownika – mogą pluskać się dzieci. Najmniejsi plażowicze mogą skorzystać z dmuchanych zabawek, zjeżdżali i trampolin działających w szczycie sezonu wakacyjnego.

Jeżeli zatrzymasz się w apartamentach lub pokojach Mrzeżyno, znajdujących się przy wydmowym brzegu, koniecznie skorzystaj z możliwości podziwiania malowniczych wschodów i zachodów słońca. To doskonała okazja do długich spacerów po plaży i wdychania dobroczynnego jodu. W Mrzeżynie funkcjonuje także port znajdujący się przy ujściu rzeki Regi. Z przystani organizowane są wycieczki morskie, a przy jej brzegu można podziwiać cumujące statki i prywatne jachty.

Apartamenty za Regą: Mrzeżyno z perspektywy miłośnika przyrody

Apartamenty nad morzem mają swój urok, jeśli jednak podczas urlopu chcesz słyszeć nie tylko szum fal, ale i cudowne ptasie śpiewy oraz odgłosy dzikiej przyrody, poszukaj noclegów w Mrzeżynie w pobliżu jeziora. Resko Przymorskie to bowiem kolejna atrakcja w okolicy. Turyści mogą na nim liczyć na idealne warunki do wędkowania czy uprawiania sportów wodnych. Latem bez problemu wypożyczysz do tego odpowiedni sprzęt i zorganizujesz np. połowy, spływ kajakowy albo przejażdżki rowerem wodnym.

Jezioro jest oddzielone od morza wąską mierzeją, a obszar dookoła akwenu to lęgowisko ptaków wodno-błotnych i ostoja dla wędrownych ptaków blaszkodziobych. Z kolei tereny wokół Mrzeżyna należą do Trzebiatowsko-Kołobrzeskiego Pasu Nadmorskiego. To wszystko sprawia, że pobyt urlopowy nad Bałtykiem może okazać się prawdziwą gratką dla osób, które kochają ciszę, lubią obserwować naturę i najlepiej czują się na jej łonie.

Apartamenty Mrzeżyno w pobliżu popularnych zabytków

Choć Mrzeżyno jest niewielką miejscowością, na jej terenie można zobaczyć dwa popularne zabytki. Pierwszym z nich jest kościół z XIX wieku, który powstał w neogotyckim stylu. Wnętrze świątyni zaprojektował prof. Henryk Burzec z Zakopanego. Na Twoją uwagę zasługują w szczególności piękne witraże Marii Powalisz-Bardońskiej. Z kolei prace stolarskie są dziełem Władysława Ruppentala.

Drugim miejscem wartym odwiedzenia jest rybacka chałupa pokryta strzechą. Warto do niej zajrzeć, aby zobaczyć, jak kiedyś żyli rybacy. Zabytek znajdziesz przy ulicy… Zabytkowej.

Plaża, zabytki i piękno przyrody to główne atrakcje, które oferuje Mrzeżyno. Pokoje z widokiem na morze zarezerwujesz także w sąsiadujących miejscowościach. Jeżeli podczas urlopu będziesz przemierzać nadbałtyckie tereny rowerem, pomyśl o noclegach nad morzem przy przebiegającym nieopodal szlaku R-10. Apartamenty w Dziwnowie, Pobierowie albo Niechorzu, które znajdziesz na stronie Sun & Snow, czekają na Ciebie i Twoich bliskich!