+48 22 450 26 26
SZUKAJ
Filtry
Wybrane miasto z apartamentami: Karpacz

Karpacz
Apartamenty


  • Filtry
Karpacz

Kiedy decydujesz się spędzić wolny czas w górskich miejscowościach, pora roku nie ma znaczenia. Góry to dobre miejsce zarówno na zimowe szaleństwo, jak i aktywny letni wypoczynek. Przemyśl jedynie, jakie atrakcje są Ci szczególnie bliskie, by znaleźć komfortowy nocleg w ich pobliżu. Wybierz apartament w Karpaczu i ciesz się wspaniałym odpoczynkiem w górach.

Karpacz to malownicze miasto ulokowane na Dolnym Śląsku. Ta podgórska miejscowość znajduje się w dolinie rzeki Łomnicy i jest otoczona szczytami Sudetów Zachodnich z górującą ponad nimi Śnieżką. Jeśli planujesz dłuższy pobyt w Karpaczu, możesz także odwiedzić pobliską Jelenią Górę lub Wrocław, który jest największym miastem w tym regionie.

Apartamenty w Karpaczu w dogodnej lokalizacji

Aby w pełni cieszyć się urlopem w Karpaczu, warto wcześniej zaplanować, co chcielibyśmy robić, by znaleźć dogodnie ulokowany nocleg. Spacery na świeżym powietrzu z górską panoramą w tle ucieszą nas tym bardziej, kiedy po całym dniu czeka nas odpoczynek w przytulnym i komfortowym apartamencie.

Mimo że powierzchnia Karpacza nie jest zbyt rozległa – wynosi ok 38 km2 – bardzo łatwo możesz znaleźć apartamenty z widokiem na góry w odpowiedniej dla siebie cenie:

  • Apartamenty w Karpaczu znajdujące się w centrum

Jeśli chcesz być bliżej atrakcji turystycznych, takich jak liczne lokale gastronomiczne, pobyt w centrum miasta może być najlepszym rozwiązaniem. Decydując się na nocleg np. przy ul. Obrońców Pokoju, szybko dostaniesz się stąd na główny deptak.

  • Noclegi w zachodniej części Karpacza

Górska panorama jest Ci szczególnie bliska i poszukujesz noclegu z widokiem na góry? Wybierz apartamenty przy ul. Suchej oraz Myśliwskiej. To doskonałe miejsce na piesze wędrówki np. w kierunku Śnieżki. W okolicy znajduje się także unikatowy kościół Wang.

  • Noclegi Karpacz – południowa część miasta

W górach poszukujesz ciszy i spokoju? W południowej części Karpacza znajduje się znacznie mniej domów, co sprawia, że przestrzeń jest mniej ograniczona. Ta lokalizacja jest wybierana najczęściej przez narciarzy, gdyż w pobliżu apartamentów przy ul. Wilczej znajduje się wyciąg narciarski Relaks. Natomiast z apartamentów na ul. Skalnej i Olimpijskiej prowadzi szlak w kierunku Kruczych Skał.

  • Apartamenty we wschodniej części Karpacza

Kiedy w góry wybierasz się z całą rodziną, zdecyduj się na pobyt w apartamentach w pobliżu miejskich atrakcji, gdzie aktywnie spędzą czas także dzieci. Noclegi przy ul. Komuny Paryskiej i Moniuszki znajdują się obok całorocznych obiektów sportowych, w których można korzystać ze spa i aquaparku, a także kręgielni oraz kortów tenisowych.

  • Północna część Karpacza

Jeśli nie przepadasz za zgiełkiem i wzmożonym ruchem zarówno pieszych, jak i samochodów podczas sezonu turystycznego, wybierz noclegi znajdujące się najbliżej wyjazdu z miasta. Apartamenty przy ul. Bocznej oraz Leśny Dom są położone blisko przystanku autobusowego, dzięki czemu możesz na chwilę zrezygnować z samochodu.

Apartament w Karpaczu i lokalne atrakcje

Malownicza okolica Karpacza jest doceniana przez wielu przyjezdnych przez cały rok. Jedną z charakterystycznych atrakcji miasta przyciągającą miłośników górskich wędrówek jest najwyższy szczyt Sudetów – Śnieżka (1602 m n.p.m.). Na szczyt prowadzi wiele szlaków – najczęściej wybierany rozpoczyna się w pobliżu kościoła Wang.

Urokliwy deptak w tym mieście to miejsce pełne energii, gdzie słychać gwarne rozmowy dochodzące z lokalnych kawiarni, restauracji i sklepów. Są tu również zabytkowe góralskie domy i kramy z pamiątkami. Karpacz jest nazywany także miastem himalaistów. Na Skwerze Zdobywców znajduje się głaz z Everestu upamiętniający zdobycie szczytu przez Polaków.

Miłośnicy sportu i aktywnego wypoczynku, rodziny z dziećmi, a także turyści przemierzający miasto samemu znajdą tu wiele sposobów na spędzenie wolnego czasu w ciekawy sposób. Latem jest tu otwierane Western City z pokazami rodeo i ścieżką edukacyjną oraz Alpejski Tor Bobslejowy ALPINE-COASTER.

DOSTĘPNE OBIEKTY: 0