Wybierz miasto Wybierz termin Liczba osób

Obiekty

Wybierz liczbę pokoi

Wybierz cenę

Przedział cenowy (za apartament)

Cechy obiektu

Cechy obiektu

Mielno

Piękna plaża, liczne punkty gastronomiczne oraz zrewitalizowane grodzisko, które pozwala poznać historię Słowian, to tylko niektóre atrakcje Mielna. Czy wiesz, że w tej miejscowości od kilkunastu lat odbywa się Międzynarodowy Zlot Morsów? To także odpowiednie miejsce dla pasjonatów sportów wodnych. Wszystko to znajdziesz w Mielnie, malowniczym ośrodku nadmorskiego wypoczynku.

Mielno to niewielka nadmorska miejscowość w północno-zachodniej Polsce, leżąca 12 km od Koszalina. Miasto z dwóch stron otacza woda – z jednej strony Morze Bałtyckie, a z drugiej strony jezioro Jamno. Dzięki tak atrakcyjnemu położeniu jest ono doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych i aktywnego wypoczynku. Do Mielna łatwo można dojechać dzięki licznym środkom transportu kursującym przez Koszalin: autobusom, busom lokalnych przewoźników oraz pociągom. Z Koszalina do Mielna prowadzi natomiast ścieżka rowerowa.

Apartamenty Mielno – noclegi w Mielnie

Mielno to miejscowość uwzględniająca potrzeby turystów. Znajduje się tu wiele punktów gastronomicznych, takich jak kawiarnie, bary i smażalnie ryb. Wiele z nich otwiera się w sezonie letnim. Wzdłuż głównych ulic i deptaków można się natknąć na stragany z pamiątkami i wyposażeniem plażowym. Każdy wczasowicz znajdzie różnorodne noclegi w Mielnie – od kwater w prywatnych domach, przez pola namiotowe i domki letniskowe po komfortowe apartamenty. Mielno jest więc doskonałym miejscem do odpoczynku dla każdego, niezależnie od zasobności portfela. Dzięki malowniczemu położeniu na mierzei piękne widoki i bliskość plaży są w zasięgu prawie każdej kwatery. Nadmorska bryza i szum fal wpadają przez okna wielu pensjonatów i apartamentów. Mielno słynie również z gościnności gospodarzy.

Apartament w Mielnie – atrakcje miasta

Poza czystą i piaszczystą plażą miasto szczyci się też innymi atrakcjami. Jedną z nich jest grodzisko słowiańskie. Datowane na wczesne średniowiecze grodzisko to niewielki pagórek, który niegdyś pełnił głównie funkcję obronną. Obecnie zrekonstruowana warownia służy grupom odtwórstwa historycznego do upowszechniania wiedzy o życiu Słowian. Grodzisko jest położone na skraju lasu Koszalińskiego Parku Narodowego i otacza je fosa. Odbywają się w nim pokazy i prelekcje o tematyce historycznej.

Ciekawym wydarzeniem, które co roku ma miejsce w Mielnie, jest Międzynarodowy Zlot Morsów. Już od 15 lat zimą spotykają się tu wielbiciele morsowania, czyli kąpieli w lodowatej wodzie. Tegoroczna edycja przyciągnęła prawie 3500 uczestników, którzy przez trzy dni kąpali się w morzu o temperaturze 2°C oraz korzystali z innych okołozlotowych atrakcji. By podkreślić wagę tego wydarzenia dla rozwoju miasteczka, przy głównym wejściu na plażę od ul. Kościuszki ustawiono pomnik morsa. Sympatyczny zwierzak nawet latem przypomina o zimowych amatorach kąpieli.

Apartament w Mielnie – okoliczne atrakcje

Jeśli odwiedzasz Mielno, wybierz się także na krótki spacer brzegiem morza do pobliskich Gąsek. Znajduje się tam druga co do wielkości latarnia morska w Polsce. Mierząca 50,2 m majestatyczna budowla wciąż rozjaśnia drogę statkom, a przy dobrej pogodzie jej światło widać z odległości aż 43 km. Latarnia i budynki gospodarcze wokół są udostępnione do zwiedzania. Interesujące jest także otoczenie budowli. Wokół latarni można znaleźć zieloną glinkę, której lecznicze walory są znane na całym świecie. Surowiec posiada działanie przeciwzmarszczkowe i jest stosowany w terapiach chorób skóry i układu pokarmowego. Wielu turystów decyduje się na zabranie ze sobą glinki do dalszego użytku w domu.

Apartamenty w Mielnie – wypocznij w komfortowych warunkach

Jesteś wielbicielem wędrówek po górach i turystą, który dzielnie przemierza miasto w poszukiwaniu najcenniejszych zabytków? A może wolisz leniwy wypoczynek nad morzem lub jeziorem? Niezależnie od tego, jak lubisz spędzać wakacje i jakich atrakcji szukasz, w ofercie Sun & Snow na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Bez względu na to, w jakim zakątku Polski zamierzasz spędzić najbliższy urlop, wybierz odpowiednie miejsce noclegowe. Weź pod uwagę zarówno właściwą lokalizację, by Twoje zakwaterowanie znajdowało się niedaleko miejskich atrakcji, jak i to, by miejsce Twojego pobytu posiadało niezbędne udogodnienia, w które jest wyposażony. A więc gdzie pojedziesz tym razem?

Dostępnych obiektów: 20
Sortuj Sortuj po cenie
Cena za noc od:

190 zł

Rezydencja Park Rodzinna I

Mielno, ul. Orła Białego 9

plac zabawrestauracjawindablisko plażyblisko sklepu
Cena za noc od:

250 zł

Dune C

Mielno, ul. Pionierów 16

plac zabawrestauracjawindablisko plażyblisko sklepu
Cena za noc od:

160 zł

Rezydencja Park Rodzinna II

Mielno, ul. ul. Orła Białego 11

windablisko plażyblisko sklepu
Cena za noc od:

510 zł

Podamirowo Prywatna willa nad Jeziorem Jamno

Mielno, ul. Podamirowo 216

plac zabawmiejsce na grillarowerowniajacuzzi
Cena za noc od:

140 zł

Tarasy

Mielno, ul. ul. Piastów 1a

restauracjawindablisko plażyblisko sklepubllisko centrum miasta
Cena za noc od:

280 zł

Olimpijska

Mielno, ul. Olimpijska 2

saunasiłowniablisko plażyblisko sklepu
Cena za noc od:

260 zł

Rezydencja Park IV Mielno

Mielno, ul. Orła Białego 7

windablisko plażyblisko sklepuudogodnienia dla niepełnosprawnych
Cena za noc od:

170 zł

Enklawa

Mielno, ul. Na Mierzei 2A/Szmaragdowa 21

plac zabawwindablisko plaży
Cena za noc od:

200 zł

Villa Verona

Mielno, ul. Pogodna 4

Cena za noc od:

280 zł

Apartamenty przy plaży

Mielno, ul. Cicha 11

windablisko plażyblisko sklepubllisko centrum miasta
Cena za noc od:

260 zł

Rezydencja Park I Mielno

Mielno, ul. Orła Białego 5

blisko plażyblisko sklepu
Cena za noc od:

120 zł

Sea&Lake

Mielno, ul. Sosonowy las 15

plac zabawsiłowniawindablisko plażyudogodnienia dla niepełnosprawnych
Cena za noc od:

200 zł

Jantaris

Mielno, ul. Piastów 11A

saunasiłowniablisko plażyblisko sklepu
Cena za noc od:

200 zł

Rezydencja Park

Mielno, ul. Orła Białego 1

plac zabawwindablisko plażyblisko sklepu
Cena za noc od:

240 zł

Szafirowa

Mielno, ul. Szafirowa 11

Cena za noc od:

280 zł

Rezydencja Park Kopernika

Mielno, ul. Kopernika 8

windablisko plażyblisko sklepu
Cena za noc od:

170 zł

Dune B

Mielno, ul. ul. Pionierów 20

plac zabawbasen wewnętrznybasenblisko plażyblisko sklepu
Cena za noc od:

280 zł

Rezydencja Park II Mielno

Mielno, ul. Kopernika 4

blisko plażyblisko sklepu
Cena za noc od:

170 zł

Zachód Słońca

Mielno, ul. Kościuszki 15

restauracjawindablisko plażyblisko sklepubllisko centrum miasta
Cena za noc od:

200 zł

Dune A

Mielno, ul. Pionierów 18

plac zabawbasen zewnętrznybasenblisko plażyblisko sklepu
Mapa
Obiekty