+48 22 450 26 26
SZUKAJ
Filtry
Wybrane miasto z apartamentami: Gdańsk Stare Miasto

Gdańsk Stare Miasto
Apartamenty


  • Filtry
Gdańsk Stare Miasto

Gdańsk to miejsce z wielokulturową duszą. W XVI w. miasto było najbogatszym ośrodkiem w Rzeczypospolitej, później swój ślad pozostawiło na nim pruskie zwierzchnictwo. Gdańsk uznawany jest także za symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej oraz początku upadku komunizmu. Co współcześnie ma do zaoferowania to miasto? Czy warto zdecydować się na urlop i nocleg w Gdańsku? Sprawdzamy.

Swój dzisiejszy kształt Gdańsk zawdzięcza niemieckim korzeniom oraz właściwemu dla naszych zachodnich sąsiadów umiłowaniu perfekcji. Sztandarowym przykładem niemieckiego planowania jest Stare Miasto. To tam znajdują się najważniejsze zabytki miasta, a Starówka na każdym kroku zachwyca gotycką architekturą. Warto więc wynająć apartamenty w Gdańsku i przejść się tymi urokliwymi ulicami.

Zależy Ci na aktywnym spędzeniu wolnego czasu? Wybierz nocleg w apartamentach Gdańsk Stare Miasto. Ciekawych atrakcji z pewnością nie zabraknie. Zanim jednak zdecydujesz się na podróż, sprawdź, dlaczego warto wybrać akurat ten kierunek podróży po kraju.

3 powody, dla których warto wybrać apartamenty nad morzem:

  1. Zmiana klimatu i zasłużony wypoczynek

Nawet krótki pobyt w apartamentach w Gdańsku z dala od miejsca zamieszkania zapewni relaks i odpoczynek dla umysłu. Nocleg nad morzem kusi również tym, czego nie znajdziesz w wielu innych miejscach w Polsce – czystym powietrzem bogatym w zbawienny dla zdrowia jod.

  1. Wiele lokalizacji, wysoki standard gwarantowany

W Gdańsku znajduje się wiele ciekawych apartamentów zlokalizowanych w różnych częściach Starówki. Dzięki temu w zależności od potrzeb możesz mieszkać w samym jej centrum lub nieco dalej, na spokojniejszych obrzeżach. Niezależnie od lokalizacji wewnątrz każdego z apartamentów w Gdańsku panują te same warunki – komfort na najwyższym poziomie.

  1. Atrakcje dla singla, pary i rodziny

Muzeum Bursztynu, Kościół Mariacki i Złota Brama to tylko niektóre atrakcje znajdujące się w Gdańsku. Zakochani docenią urocze, wąskie uliczki i romantyczny klimat miasta. Natomiast dzieciom spodobają się chociażby interaktywne wystawy w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku.

Nocleg w Gdańsku – atrakcje dla każdego

Gdańsk to dobre miejsce zarówno na romantyczny weekend, jak i wakacje z rodziną. Miasto tętni życiem przez cały rok. Wiosną odbywają się tu największe na świecie Targi Bursztynu, a latem – słynny Jarmark św. Dominika. Serce Gdańska bije jednak na Starym Mieście. Starówka podzielona jest na trzy obszary: Bramę Oliwską, Osiek i Zamczysko. Wszystkie obfitują w zabytki, w tym unikatowe w skali kraju obiekty sakralne, bo to właśnie kościoły i kamienice stanowią największą dumę gdańszczan.

Spacer po Starym Mieście rozpocznij przy Bramie Wyżynnej lub Wieży Więziennej, gdzie obecnie mieści się Muzeum Bursztynu. Następnie przejdź przez słynną Złotą Bramę, aż do ulicy Długiej, by podziwiać bogato zdobione kamienice gdańskich kupców. Kolejne zabytki na trasie to Ratusz Głównomiejski, Fontanna Neptuna oraz Dwór Artusa, w którym podejmowane są najważniejsze osobistości odwiedzające Gdańsk. Smakoszy ucieszą liczne restauracje i kawiarnie ulokowane na Starówce. Z pysznych dań słynie zwłaszcza ulica Piwna.

Apartamenty w Gdańsku – którą część Starego Miasta wybrać?

Ulica Długa, Szeroka, Chmielna, Toruńska, Piwna czy Mariacka – która okaże się najlepsza na nocleg w Gdańsku? Bez względu na to, jakich atrakcji szukasz, ze Starego Miasta wszędzie dotrzesz z łatwością. Apartamenty w Gdańsku przy ulicy:

  • Długiej – pozwolą Ci się wsłuchać w rytm miasta. Z okien roztacza się widok na kolorowe kamienice, a także na znak rozpoznawczy Gdańska – pomnik Neptuna.
  • Mariackiej – zapewnią wyjątkowe wrażenia estetyczne. Wąska uliczka położona równolegle do Długiego Targu ma wyjątkowy klimat. Wysoka zabudowa kamienic, wieńczący ulicę kościół Mariacki i liczne sklepy z bursztynami to wizytówka Starego Miasta. Idealne miejsce na pobyt i nocleg w Gdańsku.
  • Chmielnej – ukoją Twoje zmysły i pozwolą odpocząć. Z okien apartamentów położonych po drugiej stronie Motławy widać piękną panoramę, słynne gdańskie bramy oraz jeden z najbardziej charakterystycznych elementów architektury – Żuraw.

Apartamenty – w leśnej głuszy czy w mieście?

Wybór miejsca noclegu zależy przede wszystkim od tego, jak planujesz spędzić swój pobyt. Jeśli lubisz miejski zgiełk i nocne życie, wybierz nocleg w centrum miasta. Energia płynąca z miejskich bulwarów będzie Ci towarzyszyć przez cały czas. Jeśli jednak wolisz leśną głuszę i bliskość przyrody zdecyduj się na apartamenty w Gdańsku z dala od centrum. Bez względu na to, co wybierzesz, będziesz cieszyć się komfortem na najwyższym poziomie.

DOSTĘPNE OBIEKTY: 0