Wybierz miasto Wybierz termin Liczba osób

Obiekty

Wybierz liczbę pokoi

Wybierz cenę

Przedział cenowy (za apartament)

Cechy obiektu

Cechy obiektu

Niechorze

Niechorze - miejscowość nadmorska położona nad Morzem Bałtyckim oraz jeziorem Liwia Łuża. Wypoczynek w Niechorzu jest doskonałą propozycją zarówno dla samotnych urlopowiczów, jak i dla rodzin z dziećmi. Niechorze gwarantuje możliwość aktywnego wypoczynku i zażywania kąpieli słonecznych na szerokich piaszczystych plażach z łagodnym zejściem.

Największym i najchętniej zwiedzanym zabytkiem w Niechorzu jest wysoka na 45 metrów Latarnia Morska, w 1997 roku została wpisana do rejestru zabytków. Latarnia udostępniona do zwiedzania dla turystów, warto wejść na jej taras widokowy, ponieważ z tej wysokości można podziwiać przepiękne wybrzeże.

Przez Niechorze przebiega trasa zabytkowej kolei wąskotorowej. Właśnie w Niechorzu można podziwiać Dworzec wąskotorowej kolei Gryfickiej pochodzący z przełomu XIX i XX wieku.

W Muzeum Rybołówstwa Morskiego prezentuje liczne eksponaty, związane nie tylko z rybołówstwem, ale i z historią i tradycjami okolic, przyrodą Bałtyku.

Kolejną atrakcją turystyczną Niechorza, przygotowaną głównie z myślą o dzieciach jest Park Miniatur Latarni Morskich. Latarnie morskie odtworzone są w skali 1:10 i jest ich blisko trzydzieści.

Niechorze otoczone jest ciekawą okolicą, która również proponuje turystą wiele atrakcji.

W Rewalu polecamy odwiedzić, szczególnie razem z dziećmi, Park Wieloryba oraz Bajkową Chatę. Na deptaku łączącym Rewal z Niechorzem na długie romantyczne spacery zaprasza Aleja Róż i Zakochanych.

W pobliskim Trzęsaczu warto wybrać się na platformę widokową, wzniesioną na wysokość 20 m n. p.m, Znajdują się tu także ruiny Gotyckiego Kościoła na Skarpie oraz Multimedialne Muzeum na Klifie.

Dla fanów historii ciekawostką może być letniskowy dom Ewy Braun kochanki i żony Adolfa Hitlera znajdujący się w pobliskim Pobierowie.

Niechorze przyciąga wielu turystów, to nie tylko plaża ale wiele innych atrakcji i dobrych restauracji, co z pewnością sprawia, że warto udać się w to miejsce.