Wybierz miasto Wybierz termin Liczba osób

Obiekty

Wybierz liczbę pokoi

Wybierz cenę

Przedział cenowy (za apartament)

Cechy obiektu

Cechy obiektu

Darłówko

Zaledwie kilka kroków do morza, wyjątkowy mikroklimat, piękno przyrody i ciekawa historia – to tylko niektóre walory Darłówka, czyli nadmorskiej dzielnicy Darłowa. Jeśli właśnie planujesz szybki city break albo dłuższy pobyt w tej okolicy, noclegi w Darłówku z pewnością sprostają Twoim wymaganiom. Przeczytaj, na co możesz liczyć, gdy się w nich zatrzymasz!

Uroki Darłówka co roku przyciągają tysiące turystów. Latem nie brakuje tutaj amatorów słonecznych kąpieli, pluskania się w Bałtyku i spacerów po zachodzie słońca, zaś poza sezonem wakacyjnym jest to doskonałe miejsce, aby odpocząć od zgiełku i pobyć blisko natury. Do tego apartamenty nad morzem w Darłówku są komfortowe, znajdują się w bliskim sąsiedztwie tutejszych atrakcji, możesz je zarezerwować w przystępnej cenie.

Apartamenty Darłówko – odkryj walory nadmorskiej okolicy

Pobyt w nadmorskim Darłówku to doskonała okazja, aby odkryć okolicę i zachwycić się walorami klimatycznymi tego miejsca. Latem na turystów czekają słoneczne i piaszczyste plaże. Darłówko ma kilkukilometrową linię brzegową z pasem wydm, które wiosną i latem sprawdzają się do biwakowania. Szeroką plażę osłania kamienny falochron wyspowy, dzięki któremu tworzą się płytkie baseny z ciepłą wodą – idealne w sezonie wakacyjnym dla najmłodszych.

Nocleg w Darłówku z pewnością będzie doskonałą okazją, aby zaplanować spacer brzegiem morza, podczas którego można podziwiać zachwycającą naturę. W okresie jesienno-zimowym, kiedy nadmorskie powietrze jest najbardziej nasycone cząsteczkami jodu, warto tutaj przyjechać, aby zregenerować siły, pooddychać czystym powietrzem i pokontemplować.

Oprócz tego całe Darłówko jest objęte obszarem chronionego krajobrazu – to tzw. Koszaliński Pas Nadmorski. Na tym terenie można zobaczyć m.in. tereny leśne, a nawet obszary klifowe. Z kolei główna cześć kanału portowego Wieprzy to siedliska o nazwie „Dolina Wieprzy i Studnicy”. Cechą tego obszaru jest podgórski charakter rzek, które meandrują i rozlewają się w dolinach, co wygląda naprawdę malowniczo.

Darłówko – apartamenty z widokiem na morze i w pobliżu najciekawszych atrakcji

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji turystycznych, które znajdują się w Darłówku. Z pewnością najpopularniejszymi miejscami, które chętnie odwiedzają turyści, są port i 22-metrowa latarnia morska z nowoczesnym mechanizmem wskazującym statkom drogę do portu, a także rozsuwany most. Nocleg w Darłówku i pobyt w okolicy np. z dziećmi czy znajomymi to doskonała okazja, aby wziąć udział w spływie kajakowym rzekami Grabowa i Wieprza. Obie wpływają do Bałtyku w Darłowie.

Co roku w Darłówku odbywają się regaty Bakista Cup czy popularny festiwal muzyczny, zaś amatorzy podróży mogą skusić się np. na jednodniową wycieczkę na duńską wyspę Bornholm, wycieczkę tramwajem wodnym, wędkarski wypad na środek Bałtyku w celu połowu dorsza czy wycieczkowy rejs galeonem. Ciekawą atrakcją na gorszą pogodę – szczególnie dla najmłodszych – może być pobyt w aquaparku Jan albo Balticlandia.

Darłówko – noclegi w miejscu, które ma bogatą historię

Nocleg w Darłówku może być świetną okazją do tego, aby bliżej poznać historię tej okolicy. Warto wiedzieć, że w mieście do dzisiaj zachował się średniowieczny układ uliczek. Gdzieniegdzie można też spotkać przedwojenną zabudowę rynku. Na pewno pod kątem historycznym warto odwiedzić Zamek Książąt Pomorskich. Na zwiedzających czekają wystawy stałe i czasowe. W gablotach zobaczysz, jak wyglądało kiedyś kłusownictwo, dowiesz się więcej o cyklu życia łososia, a także poznasz budowę wojennych okrętów morskich.

Z kolei na przełomie czerwca i lipca w Darłówku odbywa się Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, który z pewnością będzie nie lada gratką dla miłośników militariów i wojskowych manewrów. Na pasjonatów zazwyczaj czekają czołgi, transportery i amfibie. To jednak nie wszystko, bowiem wystarczy nieco oddalić się od Darłówka i pojechać w kierunku miejscowości Bobolin, aby blisko plaży obejrzeć „Amfiteatr Śmierci”, czyli pozostałości po największej armacie wszech czasów.

Jak widzisz, apartamenty Darłówek dają nieograniczone możliwości spędzania czasu nad morzem. Wymieniliśmy jedynie kilka atrakcji i form spędzania wolnego czasu. O reszcie warto przekonać się osobiście. Jeśli jesteś miłośnikiem nadmorskich klimatów, koniecznie zarezerwuj apartamenty w Gąskach albo apartamenty w Sarbinowie i zwiedź kolejne ciekawe miejsca nad polskim morzem.