+48 22 450 26 26
SZUKAJ
Filtry
Wybrane miasto z apartamentami: Kraków

Kraków
Apartamenty


  • Filtry
Kraków

Jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie zamierzasz spędzić wolny weekend lub pojechać na urlop, południe Polski może okazać się doskonałym miejscem na wypoczynek. Koniecznie znajdź apartament w Krakowie. W tym mieście czekają na Ciebie zabytkowe uliczki i królewskie komnaty.

Kraków to miasto o długiej i bogatej historii. To tu odbywały się koronacje większości królów naszego kraju i aż do końca XVIII w. to miasto było stolicą Polski. Dziś Kraków zachwyca podróżnych zarówno zabytkową architekturą centrum miasta wraz z Rynkiem Głównym, jak i nowoczesnymi budynkami w pozostałej części Krakowa.

Jak wybrać apartament w Krakowie?

Kraków ma do zaoferowania wiele interesujących i wygodnych obiektów noclegowych. Dodatkowo rozbudowana komunikacja miejska pozwala dotrzeć podróżnym w każdy zakątek miasta szybko i bez problemów, dlatego nie musisz się zatrzymywać w ścisłym centrum. Przekonaj się, które dzielnice oferują najlepsze, a przy tym tanie noclegi w Krakowie.

Lokalizacja zależy więc wyłącznie od Twoich upodobań. Jeśli chcesz być blisko wszystkich szlaków komunikacyjnych oraz zabytkowego Rynku, jednak cenisz sobie spokój i brak typowego dla miasta hałasu, zatrzymaj się w nieco oddalonej od centrum dzielnicy Grzegórzki. Grzegórzki Park to lokalizacja umożliwiające spacery wzdłuż krakowskich bulwarów wiślanych.

Każda część Krakowa oferuje inne rozrywki. Na Zabłociu mieści się Fabryka Schindlera – Muzeum Historyczne Miasta Krakowa oraz Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Aby nie tracić zbyt wiele czasu na dojazd w te miejsca, możesz zatrzymać się np. w Garden Residence. Jeśli jednak planujesz spędzić większość swojego czasu w sercu miasta, sprawdź noclegi znajdujące się w centrum. Tuż przy stacji PKP Kraków Główny mieści się popularny Browar Lubicz. Jest to idealne miejsce na nocleg dla turystów podróżujących pociągami. Od stacji dzieli go niespełna 600 m, co jest znacznym ułatwieniem w przypadku posiadania większej liczby walizek. Warto zwrócić także uwagę na apartamenty w Krakowie znajdujące się blisko Rynku Głównego i na krakowskim Kazimierzu.

Apartamenty w Krakowie i atrakcje miasta

Wyjątkowa atmosfera Krakowa przyciąga ludzi nie tylko z kraju, lecz także z zagranicy. Trudno być w tej części Małopolski i nie zwiedzić Zamku Wawelskiego czy Rynku Głównego wraz ze wszystkimi pobliskimi atrakcjami. Turyści często tu wracają i za każdym razem odkrywają inną stronę tego pięknego miasta.

Rynek Główny w Krakowie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w mieście i znajduje się niemal na każdej krakowskiej pocztówce. Dzieje się tak zarówno za sprawą historycznych budynków, jak i wyjątkowego nastroju, który tworzą lokalne krakowskie kawiarnie oraz malownicze kramy z pamiątkami i rękodziełem. Jeśli jesteś w Krakowie po raz pierwszy, nie możesz pominąć wizyty w Sukiennicach wraz z muzeum w Podziemiach Rynku. W pobliżu znajduje się także Bazylika Mariacka, jeden z najważniejszych kościołów tego miasta.

W południe zatrzymaj się także przy wieży Mariackiej i posłuchaj wyjątkowego hejnału, który wybrzmiewa, by uczcić pamięć dziel­ne­go trę­ba­cza, dzię­ki któ­re­mu Kra­ków powstał do wal­ki z najeźdź­cą. Warto również wybrać się w stronę Wisły. Na wzniesieniu znajdziesz słynny Zamek Królewski na Wawelu. Jeśli jesteś na wycieczce z dziećmi, koniecznie pokaż im ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego. Z pewnością będzie to dla nich wspaniała atrakcja. Kolejną z nich może być przejazd dorożką, podczas której możesz obserwować miasto i słuchać ciekawych historii.

Apartamenty w Krakowie to gwarancja udanego wypoczynku.

Podczas każdej podróży komfortowy nocleg jest bardzo ważny i może mieć wpływ na cały wyjazd. Znacznie milej wspominamy podróże, które miały pozytywne zakończenie, dlatego warto zakończyć dzień w miejscu, w którym możemy liczyć na zregenerowanie się w przytulnej scenerii.

Zastanów się, gdzie będziesz się czuć najlepiej i zarezerwuj nocleg przez stronę Sun & Snow. Bez względu na to, czy zdecydowałeś się zwiedzić jedno z piękniejszych miast w Polsce, odwiedzić górską miejscowość, czy wypocząć nad morzem, na pewno znajdziesz odpowiednie zakwaterowanie. Każdy apartament znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji, posiada wygodne pokoje i gwarantuje dogodny nocleg. Zadbaj o to, aby wybrać miejsce, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

DOSTĘPNE OBIEKTY: 0