Warszawa

Apartamenty

Filtry - obiekty

Warszawa

Jeśli szukasz miejsca, w którym doświadczysz życia dużej metropolii, znajdziesz moc atrakcji dla dorosłych i dla dzieci, będziesz mieć szansę obcować z kulturą i sztuką na najwyższym poziomie, dobrze zjesz, a do tego odpoczniesz blisko natury – dobrze trafiłeś! Apartamenty Warszawa to doskonały wybór zarówno na city break, jak i dłuższy pobyt.

Stolica Polski przyciąga turystów z całego kraju – ale nie tylko. Warszawa to bowiem duży węzeł komunikacyjny, stosunkowo łatwo jest tu więc dotrzeć samochodem, pociągiem, autobusem czy samolotem z bliższych i dalszych okolic. Nie warto się zastanawiać – przejrzyj dostępne apartamenty w miastach i zaplanuj pobyt!

Warszawa – noclegi dobrze skomunikowane

Planowanie wycieczki dobrze zacząć od podstaw, czyli znalezienia odpowiedniego noclegu. Warto szukać takich apartamentów w Warszawie, które znajdują się blisko przystanków komunikacji miejskiej. Dzięki temu z każdej dzielnicy dostaniesz się do centrum szybko i wygodnie. Metro, tramwaj, autobus, a nawet kolejka podmiejska – wszystkie te środki transportu pozostają do Twojej dyspozycji w cenie zwykłego biletu ZTM.

Aktywni mogą także skorzystać z sieci rowerów miejskich (działa od początku marca do końca listopada). Dzięki sieci dróg rowerowych oplatających miasto nawet przemieszczanie się z punktu do punktu może być świetną przygodą i alternatywnym sposobem na zwiedzanie. Jeśli zdecydujesz się na noclegi w Warszawie prawobrzeżnej, do centrum możesz dostać się też promem kursującym po Wiśle. To turystyczna atrakcja, którą miasto uruchamia każdego roku w wakacje. Jak widzisz – opcji transportowych jest mnóstwo!

Warszawa – apartamenty blisko najlepszych atrakcji

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji turystycznych, które znajdują się w Warszawie. Pewne jest jednak, że niezależnie od tego, czym się interesujesz, znajdziesz w stolicy coś dla siebie. Do głównych atrakcji zaliczyć na pewno należy Krakowskie Przedmieście i Stare Miasto odbudowane z ruin po wojnie i w 1980 roku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto pospacerować między klimatycznymi kamieniczkami, w pobliżu pozostałości po murach miejskich, odwiedzić Rynek Starego Miasta ze słynnym pomnikiem warszawskiej Syrenki, a spacer zakończyć w Zamku Królewskim, gdzie odbywają się rozmaite wystawy.

Latem warto zejść także niżej – do Multimedialnego Parku Fontann, który znajduje się u stóp Skarpy Warszawskiej i leżącego przy nim Starego Miasta. W ciepłe wieczory fontanny tańczą wraz ze światłem do muzyki puszczanej z głośników. Stąd już blisko do bulwarów nad Wisłą – ulubionego miejsca wakacyjnych spotkań chyba wszystkich warszawiaków. Można tu spacerować, odpoczywać na hamakach, skorzystać z oferty gastronomicznej, odwiedzić Centrum Nauki Kopernik, Planetarium lub Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Na bulwarach znajduje się także stacja metra, dlatego nawet późno w nocy bez problemu wrócisz do swojego apartamentu w Warszawie.

Apartamenty Warszawa skąpane w zieleni

Pomimo tego, że stolica to duże, rozwinięte miasto, nie brakuje tu zieleni. Nie trzeba nawet specjalnie się starać, by znaleźć nocleg w Warszawie usytuowany w pobliżu parku czy większego skweru. Wiele z nich to także pamiątki dawno minionych czasów, dlatego zdecydowanie warto je odwiedzić:

  • Łazienki Królewskie – to najpopularniejszy park, który dawniej był królewskimi ogrodami. Przechadzając się alejkami wśród zieleni (do wyboru mamy m.in. Ogród Królewski z XVIII w., Romantyczny z XIX i Modernistyczny z początku XX w.), nie sposób nie natknąć się na perełki architektoniczne: Pałac na Wyspie, oranżeria, amfiteatr, teatr dworski – to tylko niektóre z nich, dziś funkcjonujące częściowo jako muzea. Dodatkową atrakcję stanowią licznie zamieszkujące park wiewiórki i majestatycznie przechadzające się po parku pawie.
  • Ogród Saski – to pierwszy publiczny park w Polsce, założony w 1748 roku! Warto zwrócić uwagę na zabytkową fontannę i posągi przedstawiające pory roku i dziedziny sztuki. To świetne miejsce odpoczynku na trasie między Starówką, Grobem Nieznanego Żołnierza a Pałacem Kultury i Nauki. W pobliżu usytuowane są także m.in. Teatr Narodowy i galeria sztuki Zachęta – oba miejsca zdecydowanie warte wizyty.
  • Pole Mokotowskie – ten duży park znajduje się na styku trzech dzielnic: Mokotowa, Śródmieścia i Ochoty. To jedno z ulubionych miejsc rekreacji wśród mieszkańców stolicy. Znajdują się tu polany idealne na piknik, place zabaw, kilka pomników, staw oraz jedyny w swoim rodzaju pomnik Szczęśliwego Psa.

Apartamenty Warszawa dają nieograniczone możliwości spędzania czasu w stolicy. Wymieniliśmy tylko kilka, ale jest ich zdecydowanie więcej! Warto przyjechać i przekonać się osobiście. Jeśli jesteś miłośnikiem city breaków, koniecznie odwiedź także apartamenty w Gdańsku oraz apartamenty w Krakowie!

Rozwiń opis

Ukryj opis

Liczba obiektów spełniających wszystkie kryteria: 4

Zielone Powiśle

Warszawa, ul. Radna 12

Dostępnych apartamentów: 1

Cena za noc od: 720 zł

Zobacz i zarezerwuj

19. dzielnica

Warszawa, ul. Kolejowa 43-45a

Dostępnych apartamentów: 6

blisko sklepu

bllisko centrum miasta

Cena za noc od: 370 zł

Zobacz i zarezerwuj

Osiedle Bliska Wola

Warszawa, ul. Aleja Prymasa Tysiąclecia 83A

Dostępnych apartamentów: 1

Cena za noc od: 250 zł

Zobacz i zarezerwuj

Rezydencja Łazienki Park

Warszawa, ul. 29 listopada 10

Dostępnych apartamentów: 1

sauna

siłownia

blisko sklepu

Cena za noc od: 390 zł

Zobacz i zarezerwuj