Wybierz miasto Wybierz termin Liczba osób

Obiekty

Wybierz liczbę pokoi

Wybierz cenę

Przedział cenowy (za apartament)

Cechy obiektu

Cechy obiektu

Hel

Kiedyś baza floty nadmorskiej, dziś – popularna destynacja polskich urlopowiczów. Co przyciąga turystów do Helu? Przede wszystkim otaczające z trzech stron wody Bałtyku dające niezwykłe wrażenia, ciekawa przyroda i rozbudowana infrastruktura turystyczna. Przyjrzyjmy się, dlaczego jeszcze warto zarezerwować nocleg na Helu.

Hel – małe miasto na końcu Polski z trzech stron otoczone wodami Morza Bałtyckiego – przez lata był niedostępny cywilom. Teraz pozostałości po koszarach, fokarium, Muzeum Rybołówstwa i spacer zarówno brzegiem zatoki, jak i w pobliżu otwartego morza to tylko niektóre dostępne tu atrakcje.

Na co zwrócić uwagę, kiedy wybierasz nocleg nad morzem?

Gdy szukasz apartamentu nad morzem, weź pod uwagę przed wszystkim dwa czynniki:

- standard noclegu,

- lokalizację apartamentu nad morzem.

Turyści chcą nocować w apartamencie, który zapewnia wszystko, co jest niezbędne do udanego wypoczynku, by nie martwić się o podstawowe kwestie zakwaterowania. Odpowiednio wyposażona kuchnia, nowoczesna łazienka i bezpieczna okolica to wytyczne, którymi kieruje się większość wybierających apartamenty nad morzem. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, gdy szukasz apartamentu w Helu?

Apartamenty na Helu – dlaczego warto?

Hel jest znany nie tylko z wyjątkowej przyrody, która wpływa na kształt terenu, ale także… z dobrej lokalizacji atrakcji turystycznych. Niewielkie odległości między ciekawymi miejscami sprawiają, że wszędzie możesz dojść spacerem w naprawdę krótkim czasie. Nie musisz więc wynajmować auta czy zaprzątać sobie głowy parkowaniem własnego samochodu.

Jednym z miejsc, w których warto zanocować, są apartamenty na Helu położone dalej od zatoki, za to blisko przejścia prowadzącego na największą plażę. Dodatkowo ul. Steyera – równoległa do głównej ulicy miasta – to cicha i spokojna okolica. Czy można wybrać lepszą lokalizację na noclegi nad morzem? Nocne życie tętni w okolicach bulwarów, a Ty, jeśli tylko masz ochotę, możesz wrócić do pokoju i odpocząć.

Apartamenty w Helu – apartamenty nad morzem

Nocleg w pobliżu wejścia prowadzącego na plażę? To możliwe! Wystarczy wyjść z apartamentu i udać się w dowolną stronę. Spacer ścieżką prowadzącą z apartamentu nad morzem przez las z nadmorskim zadrzewieniem to znak rozpoznawczy Helu. Możesz także wybrać się na cypel, a stamtąd iść wzdłuż plaży na przykład nad zatokę. Gorący piasek pod stopami, chłód wód Bałtyku i piękne słońce to wymarzona sceneria na wakacje!

Apartamenty Hel i atrakcje turystyczne na wyciągnięcie ręki

Hel to przede wszystkim piękna natura, ale nie brakuje tam również ciekawych atrakcji turystycznych. W przerwach między plażowaniem i spacerowaniem możesz udać się do:

- Stacji Morskiej i fokarium

To jedyne takie miejsce w Polsce. Nie jest to zoo, choć można podziwiać tam piękne okazy foki szarej. Placówka powstała, by pomóc w ochronie tego gatunku dzięki rozpowszechnianiu wiedzy na jego temat. Pracownicy instytutu robią wszystko, co mogą – organizują prelekcje i dzielą się informacjami z odwiedzającymi. Zdecydowanie jest to jeden z głównych punktów programu turystycznego podczas pobytu w Helu.

- Muzeum Rybołówstwa

Muzeum mieści się w zabytkowym poewangelickim kościele położonym w samym centrum miasta i w niewielkiej odległości od helskiego portu. Z drewnianej wieży zobaczysz nie tylko panoramę miasta, lecz także cały port oraz plażę. Muzeum Rybołówstwa to też jedno ze źródeł wiedzy na temat życia i pracy helskich rybaków.

- Kaszubskich knajp

Prawdziwie kaszubskie przysmaki, folkowa muzyka, etniczne elementy wystroju, kelnerki ubrane w stroje ludowe i język kaszubski słyszany niemal na każdym kroku. W Helu kultura kaszubska jest wciąż żywa!

Hel to także zatoka do nurkowania, przystanie dla miłośników surfingu, jachtów i kutrów rybackich. To korty tenisowe, latarnia morska, Muzeum Obrony Wybrzeża, Port Marynarki Wojennej oraz Rezerwat przyrody Helskie Wydmy. Naprawdę warto poszukać idealnego apartamentu na nocleg w Helu, by odpocząć i zobaczyć, co jeszcze skrywa w sobie to małe miasto!

Zamiast Helu – apartamenty w innych miejscowościach

Na Hel Ci nie po drodze, ale szukasz miejsca, w którym nie tylko wypoczniesz, lecz także zobaczysz lokalne atrakcje i będziesz cieszyć się pięknem przyrody? Bez względu na to, czy zdecydujesz się na relaks nad morzem, aktywny wypoczynek w górach, zwiedzanie miejskiej architektury czy odpoczynek z dala od miejskiego zgiełku, zadbaj o wygodny nocleg zarówno podczas dłuższego urlopu, jak i weekendowego relaksu. Apartamenty Sun & Snow oferują nocleg w atrakcyjnej lokalizacji, komfortowe i odpowiednio wyposażone pokoje oraz niezmiennie wysoką jakość usług i pozwalające cieszyć się wszelkimi udogodnieniami podczas wakacji! A więc dokąd pojedziesz tym razem?