Hel
Apartamenty

Czy myśląc o noclegu nad morzem, masz w głowie przede wszystkim tętniące życiem, dynamicznie rozwijające się Trójmiasto? Pora to zmienić i przekonać się do nadmorskich kwater na Helu!

Hel – małe miasto na końcu Polski z trzech stron otoczone wodami Morza Bałtyckiego przez lata było niedostępne cywilom. Teraz fokarium, Muzeum Rybołówstwa, rozbijający fale falochron, pozostałości po koszarach i spacer zarówno nad brzegiem zatoki, jak i otwartego morza to tylko niektóre dostępne tam atrakcje. Pobyt i nocleg w tym niepozornym miejscu to prawdziwa przyjemność. Zwłaszcza, gdy masz do wyboru apartamenty na Helu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając nocleg nad morzem?

Gdy szukasz miejsca na nocleg, należy zwrócić uwagę na dwa główne elementy, które stanowią podstawę udanego pobytu:

 • standard,
 • lokalizację.

Wakacje to czas, kiedy najważniejszy jest odpoczynek. Dlatego warto nocować w miejscu, w którym o nic nie trzeba się martwić. W pełni wyposażona kuchnia, duże szafy, wykończone i nowoczesne łazienki to coś, bez czego czasem naprawdę trudno się obyć podczas dłuższego pobytu. Dochodzą do tego oczywiście kwestie bezpieczeństwa i wygody – nie tylko takie jak garaże czy miejsca parkingowe, lecz także solidne ogrodzenie oraz poczucie pewności, że w wybranym miejscu nic złego nie może się stać. Zwracają na to uwagę zarówno młode pary, jak i rodziny z dziećmi.

Czym się kierować, aby wybrać dobry nocleg na Helu?

Urok Helu kryje się w niewielkich odległościach dzielących poszczególne miejsca – wszędzie można dojść wolnym spacerowym krokiem w naprawdę krótkim czasie.

Jednym z miejsc, w których warto zanocować, są apartamenty położone w lekkim oddaleniu od gwaru zatoki, za to blisko przejścia prowadzącego na największą plażę. Dodatkowo ulica Steyera – równoległa do głównej ulicy miasta – przekonuje do siebie spokojem. Czy można wybrać lepszą lokalizację na nocleg nad morzem? Nocne życie tętni w okolicach bulwarów, a Ty, jeśli tylko masz ochotę, możesz wrócić do pokoju i spać w kojącej ciszy.

Apartamenty na Helu – poczuj bliskość morza

Nocleg w pobliżu wejścia prowadzącego na plażę? To możliwe! Wystarczy wyjść z apartamentu i iść tam, gdzie poniosą Cię oczy. Spacer malowniczą ścieżką prowadzącą przez las i prezentującą wszelkie uroki nadmorskiego zadrzewienia to znak rozpoznawczy Helu.

Możesz także udać się na cypel, a stamtąd iść wzdłuż plaży na przykład nad zatokę. Gorący piasek pod stopami, chłód wód Bałtyku i piękne słońce – wymarzona sceneria na wakacje!

Atrakcje turystyczne Helu na wyciągnięcie ręki

Hel to przede wszystkim natura, nie brakuje tam jednak również innych atrakcji. W przerwach między plażowaniem i spacerowaniem możesz się udać do:

 1. Stacji Morskiej i fokarium
  To jedyne takie miejsce w Polsce. Aż 5 fok, tłumy ludzi i zbiórki na cele naukowe. To nie jest ani zoo, ani cyrk, choć – to prawda – można patrzeć tam na piękne okazy foki szarej. Placówka powstała jednak w tym celu, by pomóc w ochronie tego gatunku dzięki rozpowszechnianiu wiedzy na jego temat. Prelekcje, informacje – pracownicy instytutu robią wszystko, co mogą. Zdecydowanie jest to jeden z głównych punktów programu turystycznego podczas pobytu w Helu.
 2. Muzeum Rybołówstwa
  Muzeum mieści się w zabytkowym poewangelickim kościele położonym w samym centrum miasta w niewielkiej odległości od helskiego portu. Z drewnianej wieży widać nie tylko panoramę miasta, lecz także cały port oraz plażę. To jedno ze źródeł wiedzy na temat życia i pracy helskich rybaków.
 3. kaszubskich knajp
  Prawdziwie kaszubskie przysmaki, folkowa muzyka, etniczne elementy wystroju, kelnerki ubrane w stroje ludowe i język kaszubski słyszany niemal na każdym kroku. W Helu – jak prawdopodobnie w żadnym innym mieście – kultura kaszubska wciąż jest żywa!

Hel to także zatoka do nurkowania, przystanie dla miłośników surfingu, jachtów i kutrów rybackich. To korty tenisowe, latarnia morska, Muzeum Obrony Wybrzeża, Port Marynarki Wojennej oraz Rezerwat Helskie Wydmy. Naprawdę warto się rozejrzeć za idealnymi apartamentami noclegowymi w Helu, by odpocząć i zobaczyć, co to małe miasto jeszcze w sobie skrywa!

Dostępne obiekty

rabat 30% na Majówkę przy rezerwacji online
 • Wakacje Hel
 • Wakacje Hel
 • Wakacje Hel
 • Wakacje Hel
 • Wakacje Hel
cena za noc od
100  zł
Plac zabaw - dostępny Restauracja - niedostępna Winda - dostępna SPA - niedostępne Basen - niedostępny Siłownia - niedostępna
 • Wakacje Hel
cena za noc od
210  zł
Plac zabaw - niedostępny Restauracja - niedostępna Winda - niedostępna SPA - niedostępne Basen - niedostępny Siłownia - niedostępna
 • Wakacje Hel
 • Wakacje Hel
 • Wakacje Hel
cena za noc od
190  zł
Plac zabaw - niedostępny Restauracja - niedostępna Winda - niedostępna SPA - niedostępne Basen - niedostępny Siłownia - niedostępna