Apartamenty Miejskie

Warszawa

Jeśli szukasz miejsca, w którym doświadczysz życia dużej metropolii, znajdziesz moc atrakcji dla dorosłych i dla dzieci, będziesz mieć szansę obcować z kulturą i sztuką na najwyższym poziomie, dobrze zjesz, a do tego odpoczniesz blisko natury – dobrze trafiłeś! Apartamenty Warszawa to doskonały wybór zarówno na city break, jak i dłuższy pobyt.

Stolica Polski przyciąga turystów z całego kraju – ale nie tylko. Warszawa to bowiem duży węzeł komunikacyjny, stosunkowo łatwo jest tu więc dotrzeć samochodem, pociągiem, autobusem czy samolotem z bliższych i dalszych okolic. Nie warto się zastanawiać – przejrzyj dostępne apartamenty w miastach i zaplanuj pobyt!

Warszawa – noclegi dobrze skomunikowane

Planowanie wycieczki dobrze zacząć od podstaw, czyli znalezienia odpowiedniego noclegu. Warto szukać takich apartamentów w Warszawie, które znajdują się blisko przystanków komunikacji miejskiej. Dzięki temu z każdej dzielnicy dostaniesz się do centrum szybko i wygodnie. Metro, tramwaj, autobus, a nawet kolejka podmiejska – wszystkie te środki transportu pozostają do Twojej dyspozycji w cenie zwykłego biletu ZTM.

Aktywni mogą także skorzystać z sieci rowerów miejskich (działa od początku marca do końca listopada). Dzięki sieci dróg rowerowych oplatających miasto nawet przemieszczanie się z punktu do punktu może być świetną przygodą i alternatywnym sposobem na zwiedzanie. Jeśli zdecydujesz się na noclegi w Warszawie prawobrzeżnej, do centrum możesz dostać się też promem kursującym po Wiśle. To turystyczna atrakcja, którą miasto uruchamia każdego roku w wakacje. Jak widzisz – opcji transportowych jest mnóstwo!

Warszawa – apartamenty blisko najlepszych atrakcji

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji turystycznych, które znajdują się w Warszawie. Pewne jest jednak, że niezależnie od tego, czym się interesujesz, znajdziesz w stolicy coś dla siebie. Do głównych atrakcji zaliczyć na pewno należy Krakowskie Przedmieście i Stare Miasto odbudowane z ruin po wojnie i w 1980 roku wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto pospacerować między klimatycznymi kamieniczkami, w pobliżu pozostałości po murach miejskich, odwiedzić Rynek Starego Miasta ze słynnym pomnikiem warszawskiej Syrenki, a spacer zakończyć w Zamku Królewskim, gdzie odbywają się rozmaite wystawy.

Latem warto zejść także niżej – do Multimedialnego Parku Fontann, który znajduje się u stóp Skarpy Warszawskiej i leżącego przy nim Starego Miasta. W ciepłe wieczory fontanny tańczą wraz ze światłem do muzyki puszczanej z głośników. Stąd już blisko do bulwarów nad Wisłą – ulubionego miejsca wakacyjnych spotkań chyba wszystkich warszawiaków. Można tu spacerować, odpoczywać na hamakach, skorzystać z oferty gastronomicznej, odwiedzić Centrum Nauki Kopernik, Planetarium lub Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Na bulwarach znajduje się także stacja metra, dlatego nawet późno w nocy bez problemu wrócisz do swojego apartamentu w Warszawie.

Apartamenty Warszawa skąpane w zieleni

Pomimo tego, że stolica to duże, rozwinięte miasto, nie brakuje tu zieleni. Nie trzeba nawet specjalnie się starać, by znaleźć nocleg w Warszawie usytuowany w pobliżu parku czy większego skweru. Wiele z nich to także pamiątki dawno minionych czasów, dlatego zdecydowanie warto je odwiedzić:

  • Łazienki Królewskie – to najpopularniejszy park, który dawniej był królewskimi ogrodami. Przechadzając się alejkami wśród zieleni (do wyboru mamy m.in. Ogród Królewski z XVIII w., Romantyczny z XIX i Modernistyczny z początku XX w.), nie sposób nie natknąć się na perełki architektoniczne: Pałac na Wyspie, oranżeria, amfiteatr, teatr dworski – to tylko niektóre z nich, dziś funkcjonujące częściowo jako muzea. Dodatkową atrakcję stanowią licznie zamieszkujące park wiewiórki i majestatycznie przechadzające się po parku pawie.
  • Ogród Saski – to pierwszy publiczny park w Polsce, założony w 1748 roku! Warto zwrócić uwagę na zabytkową fontannę i posągi przedstawiające pory roku i dziedziny sztuki. To świetne miejsce odpoczynku na trasie między Starówką, Grobem Nieznanego Żołnierza a Pałacem Kultury i Nauki. W pobliżu usytuowane są także m.in. Teatr Narodowy i galeria sztuki Zachęta – oba miejsca zdecydowanie warte wizyty.
  • Pole Mokotowskie – ten duży park znajduje się na styku trzech dzielnic: Mokotowa, Śródmieścia i Ochoty. To jedno z ulubionych miejsc rekreacji wśród mieszkańców stolicy. Znajdują się tu polany idealne na piknik, place zabaw, kilka pomników, staw oraz jedyny w swoim rodzaju pomnik Szczęśliwego Psa.

Apartamenty Warszawa dają nieograniczone możliwości spędzania czasu w stolicy. Wymieniliśmy tylko kilka, ale jest ich zdecydowanie więcej! Warto przyjechać i przekonać się osobiście. Jeśli jesteś miłośnikiem city breaków, koniecznie odwiedź także apartamenty w Gdańsku oraz apartamenty w Krakowie!

więcej

Gdańsk Stare Miasto

Gdańsk to miejsce z wielokulturową duszą. W XVI w. miasto było najbogatszym ośrodkiem w Rzeczypospolitej, później swój ślad pozostawiło na nim pruskie zwierzchnictwo. Gdańsk uznawany jest także za symboliczne miejsce wybuchu II wojny światowej oraz początku upadku komunizmu. Co współcześnie ma do zaoferowania to miasto? Czy warto zdecydować się na urlop i nocleg w Gdańsku? Sprawdzamy.

Swój dzisiejszy kształt Gdańsk zawdzięcza niemieckim korzeniom oraz właściwemu dla naszych zachodnich sąsiadów umiłowaniu perfekcji. Sztandarowym przykładem niemieckiego planowania jest Stare Miasto. To tam znajdują się najważniejsze zabytki miasta, a Starówka na każdym kroku zachwyca gotycką architekturą. Warto więc wynająć apartamenty w Gdańsku i przejść się tymi urokliwymi ulicami.

Zależy Ci na aktywnym spędzeniu wolnego czasu? Wybierz nocleg w apartamentach Gdańsk Stare Miasto. Ciekawych atrakcji z pewnością nie zabraknie. Zanim jednak zdecydujesz się na podróż, sprawdź, dlaczego warto wybrać akurat ten kierunek podróży po kraju.

3 powody, dla których warto wybrać apartamenty nad morzem:

  1. Zmiana klimatu i zasłużony wypoczynek

Nawet krótki pobyt w apartamentach w Gdańsku z dala od miejsca zamieszkania zapewni relaks i odpoczynek dla umysłu. Nocleg nad morzem kusi również tym, czego nie znajdziesz w wielu innych miejscach w Polsce – czystym powietrzem bogatym w zbawienny dla zdrowia jod.

  1. Wiele lokalizacji, wysoki standard gwarantowany

W Gdańsku znajduje się wiele ciekawych apartamentów zlokalizowanych w różnych częściach Starówki. Dzięki temu w zależności od potrzeb możesz mieszkać w samym jej centrum lub nieco dalej, na spokojniejszych obrzeżach. Niezależnie od lokalizacji wewnątrz każdego z apartamentów w Gdańsku panują te same warunki – komfort na najwyższym poziomie.

  1. Atrakcje dla singla, pary i rodziny

Muzeum Bursztynu, Kościół Mariacki i Złota Brama to tylko niektóre atrakcje znajdujące się w Gdańsku. Zakochani docenią urocze, wąskie uliczki i romantyczny klimat miasta. Natomiast dzieciom spodobają się chociażby interaktywne wystawy w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku.

Nocleg w Gdańsku – atrakcje dla każdego

Gdańsk to dobre miejsce zarówno na romantyczny weekend, jak i wakacje z rodziną. Miasto tętni życiem przez cały rok. Wiosną odbywają się tu największe na świecie Targi Bursztynu, a latem – słynny Jarmark św. Dominika. Serce Gdańska bije jednak na Starym Mieście. Starówka podzielona jest na trzy obszary: Bramę Oliwską, Osiek i Zamczysko. Wszystkie obfitują w zabytki, w tym unikatowe w skali kraju obiekty sakralne, bo to właśnie kościoły i kamienice stanowią największą dumę gdańszczan.

Spacer po Starym Mieście rozpocznij przy Bramie Wyżynnej lub Wieży Więziennej, gdzie obecnie mieści się Muzeum Bursztynu. Następnie przejdź przez słynną Złotą Bramę, aż do ulicy Długiej, by podziwiać bogato zdobione kamienice gdańskich kupców. Kolejne zabytki na trasie to Ratusz Głównomiejski, Fontanna Neptuna oraz Dwór Artusa, w którym podejmowane są najważniejsze osobistości odwiedzające Gdańsk. Smakoszy ucieszą liczne restauracje i kawiarnie ulokowane na Starówce. Z pysznych dań słynie zwłaszcza ulica Piwna.

Apartamenty w Gdańsku – którą część Starego Miasta wybrać?

Ulica Długa, Szeroka, Chmielna, Toruńska, Piwna czy Mariacka – która okaże się najlepsza na nocleg w Gdańsku? Bez względu na to, jakich atrakcji szukasz, ze Starego Miasta wszędzie dotrzesz z łatwością. Apartamenty w Gdańsku przy ulicy:

  • Długiej – pozwolą Ci się wsłuchać w rytm miasta. Z okien roztacza się widok na kolorowe kamienice, a także na znak rozpoznawczy Gdańska – pomnik Neptuna.
  • Mariackiej – zapewnią wyjątkowe wrażenia estetyczne. Wąska uliczka położona równolegle do Długiego Targu ma wyjątkowy klimat. Wysoka zabudowa kamienic, wieńczący ulicę kościół Mariacki i liczne sklepy z bursztynami to wizytówka Starego Miasta. Idealne miejsce na pobyt i nocleg w Gdańsku.
  • Chmielnej – ukoją Twoje zmysły i pozwolą odpocząć. Z okien apartamentów położonych po drugiej stronie Motławy widać piękną panoramę, słynne gdańskie bramy oraz jeden z najbardziej charakterystycznych elementów architektury – Żuraw.

Apartamenty – w leśnej głuszy czy w mieście?

Wybór miejsca noclegu zależy przede wszystkim od tego, jak planujesz spędzić swój pobyt. Jeśli lubisz miejski zgiełk i nocne życie, wybierz nocleg w centrum miasta. Energia płynąca z miejskich bulwarów będzie Ci towarzyszyć przez cały czas. Jeśli jednak wolisz leśną głuszę i bliskość przyrody zdecyduj się na apartamenty w Gdańsku z dala od centrum. Bez względu na to, co wybierzesz, będziesz cieszyć się komfortem na najwyższym poziomie.

więcej

Kraków

Jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie zamierzasz spędzić wolny weekend lub pojechać na urlop, południe Polski może okazać się doskonałym miejscem na wypoczynek. Koniecznie znajdź apartament w Krakowie. W tym mieście czekają na Ciebie zabytkowe uliczki i królewskie komnaty.

Kraków to miasto o długiej i bogatej historii. To tu odbywały się koronacje większości królów naszego kraju i aż do końca XVIII w. to miasto było stolicą Polski. Dziś Kraków zachwyca podróżnych zarówno zabytkową architekturą centrum miasta wraz z Rynkiem Głównym, jak i nowoczesnymi budynkami w pozostałej części Krakowa.

Jak wybrać apartament w Krakowie?

Kraków ma do zaoferowania wiele interesujących i wygodnych obiektów noclegowych. Dodatkowo rozbudowana komunikacja miejska pozwala dotrzeć podróżnym w każdy zakątek miasta szybko i bez problemów, dlatego nie musisz się zatrzymywać w ścisłym centrum. Przekonaj się, które dzielnice oferują najlepsze, a przy tym tanie noclegi w Krakowie.

Lokalizacja zależy więc wyłącznie od Twoich upodobań. Jeśli chcesz być blisko wszystkich szlaków komunikacyjnych oraz zabytkowego Rynku, jednak cenisz sobie spokój i brak typowego dla miasta hałasu, zatrzymaj się w nieco oddalonej od centrum dzielnicy Grzegórzki. Grzegórzki Park to lokalizacja umożliwiające spacery wzdłuż krakowskich bulwarów wiślanych.

Każda część Krakowa oferuje inne rozrywki. Na Zabłociu mieści się Fabryka Schindlera – Muzeum Historyczne Miasta Krakowa oraz Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK. Aby nie tracić zbyt wiele czasu na dojazd w te miejsca, możesz zatrzymać się np. w Garden Residence. Jeśli jednak planujesz spędzić większość swojego czasu w sercu miasta, sprawdź noclegi znajdujące się w centrum. Tuż przy stacji PKP Kraków Główny mieści się popularny Browar Lubicz. Jest to idealne miejsce na nocleg dla turystów podróżujących pociągami. Od stacji dzieli go niespełna 600 m, co jest znacznym ułatwieniem w przypadku posiadania większej liczby walizek. Warto zwrócić także uwagę na apartamenty w Krakowie znajdujące się blisko Rynku Głównego i na krakowskim Kazimierzu.

Apartamenty w Krakowie i atrakcje miasta

Wyjątkowa atmosfera Krakowa przyciąga ludzi nie tylko z kraju, lecz także z zagranicy. Trudno być w tej części Małopolski i nie zwiedzić Zamku Wawelskiego czy Rynku Głównego wraz ze wszystkimi pobliskimi atrakcjami. Turyści często tu wracają i za każdym razem odkrywają inną stronę tego pięknego miasta.

Rynek Główny w Krakowie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w mieście i znajduje się niemal na każdej krakowskiej pocztówce. Dzieje się tak zarówno za sprawą historycznych budynków, jak i wyjątkowego nastroju, który tworzą lokalne krakowskie kawiarnie oraz malownicze kramy z pamiątkami i rękodziełem. Jeśli jesteś w Krakowie po raz pierwszy, nie możesz pominąć wizyty w Sukiennicach wraz z muzeum w Podziemiach Rynku. W pobliżu znajduje się także Bazylika Mariacka, jeden z najważniejszych kościołów tego miasta.

W południe zatrzymaj się także przy wieży Mariackiej i posłuchaj wyjątkowego hejnału, który wybrzmiewa, by uczcić pamięć dziel­ne­go trę­ba­cza, dzię­ki któ­re­mu Kra­ków powstał do wal­ki z najeźdź­cą. Warto również wybrać się w stronę Wisły. Na wzniesieniu znajdziesz słynny Zamek Królewski na Wawelu. Jeśli jesteś na wycieczce z dziećmi, koniecznie pokaż im ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego. Z pewnością będzie to dla nich wspaniała atrakcja. Kolejną z nich może być przejazd dorożką, podczas której możesz obserwować miasto i słuchać ciekawych historii.

Apartamenty w Krakowie to gwarancja udanego wypoczynku.

Podczas każdej podróży komfortowy nocleg jest bardzo ważny i może mieć wpływ na cały wyjazd. Znacznie milej wspominamy podróże, które miały pozytywne zakończenie, dlatego warto zakończyć dzień w miejscu, w którym możemy liczyć na zregenerowanie się w przytulnej scenerii.

Zastanów się, gdzie będziesz się czuć najlepiej i zarezerwuj nocleg przez stronę Sun & Snow. Bez względu na to, czy zdecydowałeś się zwiedzić jedno z piękniejszych miast w Polsce, odwiedzić górską miejscowość, czy wypocząć nad morzem, na pewno znajdziesz odpowiednie zakwaterowanie. Każdy apartament znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji, posiada wygodne pokoje i gwarantuje dogodny nocleg. Zadbaj o to, aby wybrać miejsce, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

więcej

Wrocław

.

więcej