Wybierz miasto Wybierz termin Liczba osób

Obiekty

Wybierz liczbę pokoi

Wybierz cenę

Przedział cenowy (za apartament)

Cechy obiektu

Cechy obiektu

Puck

Rejs po Zatoce Puckiej, odpoczynek na piaszczystej plaży, strzeżone kąpielisko czy spacer po porcie rybackim? Wszystkie te atrakcje czekają na Ciebie w Pucku – niewielkiej miejscowości położonej na Kaszubach, oddalonej o około 60 km od Gdańska.

 

Puck to miasto o bogatej historii – jest bowiem najstarszym słowiańskim portem na wodach Bałtyku. To tu mieściła się również baza floty królewskiej, a w 1920 r. odbyły się Zaślubiny Polski z Morzem. Dziś Puck to przede wszystkim miejscowość turystyczna, przyciągająca gości spragnionych kontaktu z morską wodą. Wciąż widać tu jednak ślady wiekowej historii i oryginalnej kultury kaszubskiej.

Apartamenty w Pucku – tuż obok plaży

Apartamenty w Pucku są dobrą alternatywą dla noclegów nad morzem. To doskonały pomysł na zakwaterowanie dla wszystkich, którzy cenią ciszę i spokój. Apartamenty znajdują się w pełnej zieleni kameralnej dzielnicy miasta, dlatego też często wybierają je rodziny z dziećmi. Ich niewątpliwą zaletą jest także położenie w odległości około 200 m od plaży. Niedaleko przebiegają również trasy rowerowe. Apartamenty Puck Zamkowa zapewniają przy tym pełną swobodę i niezależność, tak pożądaną w czasie wypoczynku z dala od domu.

Wystarczy krótki spacer, by z apartamentów dotrzeć do portu ze sklepem żeglarskim i smażalnią ryb oraz ośrodka MOKSiP Puck oferującego szereg możliwości aktywnego spędzania czasu – znajdują się tu m.in. kręgielnia, skatepark, ścianka wspinaczkowa i plac do minigolfa.

Apartamenty Puck – atrakcje nie tylko dla plażowiczów

Na miłośników słonecznych kąpieli czekają w Pucku dwie szerokie piaszczyste plaże, a entuzjaści aktywnego wypoczynku docenią bezpieczne, strzeżone kąpielisko. Zatoka Pucka przyciąga również całe rzesze fanów windsurfingu, żagli i innych sportów wodnych. Ze względu na szeroką ofertę wypożyczalni sprzętu Puck to dobre miejsce, by rozpocząć swoją przygodę z pływaniem na desce.

Nie brakuje także chętnych do wzięcia udziału w rejsie wycieczkowym po Zatoce Puckiej – jej trasa przebiega od Pucka do Jastarni (w niedzielę na Hel) i z powrotem.

Apartament w Pucku – atrakcje turystyczne

W czasie wizyty w Pucku warto zobaczyć również:

  1. Farę św. Piotra i Pawła – gotycka ceglana budowla znajdująca się na skraju nadmorskiego wzniesienia to najstarszy zabytek miasta. Kościół powstawał między XIII a XV w. Świątynia zachwyca nie tylko masywną konstrukcją, lecz także dekoracyjnym wnętrzem – z filarami podtrzymującymi gwiaździste sklepienie i dwukondygnacyjnym ołtarzem,
  2. molo – to doskonały punkt obserwacyjny, rozpościera się stąd bowiem widok na port, plaże, obszary z wiatrakami i… Półwysep Helski,
  3. Stary Rynek – posiada średniowieczny układ urbanistyczny z kamienicami z XVIII w. oraz ratuszem z XIX w. Latem odbywa się tu wiele imprez plenerowych,
  4. port rybacki – pełnił funkcję portu wojennego II Rzeczypospolitej, był także historycznym miejscem Zaślubin Polski z Morzem. Na pamiątkę tego wydarzenia umieszczono tu pomnik Józefa Hallera (dowódcy frontu pomorskiego, który był obecny podczas uroczystości zaślubin) oraz słupek zaślubinowy,
  5. Park im. Feliksa Nowowiejskiegoto idealne miejsce na spacer. Gęste konary wiekowych buków zapewniają schronienie przed słońcem nawet w upalny dzień,
  6. Dwunastu Apostołów – grupa głazów narzutowych nad brzegiem zatoki. Zostały uznane za pomnik przyrody nieożywionej,
  7. Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy – na muzeum składają się 3 oddziały: kamienica przy rynku (jest tu umieszczona ekspozycja dotycząca przeszłości regionu), szpitalik (są w nim prezentowane przedmioty związane z rzemiosłem) oraz miniskansen Zagroda Gburska i Rybacka.

Apartamenty w Pucku – wypoczynek w kameralnej atmosferze

Bogata oferta rekreacyjna połączona z kameralną atmosferą Pucka sprawia, że odnajdą się tu zarówno goście poszukujący możliwości uprawiania sportów wodnych, jak i osoby planujące oddanie się słodkiemu lenistwu na plaży. Jeśli spodobały Ci się atrakcje w tym mieście, zdecyduj się na pobyt w apartamencie Sun & Snow.

Bez względu na to, czy podczas wakacji stawiasz na wczasy nad morzem, aktywny wypoczynek w górach, zwiedzanie zabytków miasta lub relaks na łonie natury, zadbaj o komfortowy nocleg. Bogata oferta Sun & Snow pozwoli Ci wybrać wygodny i dobrze wyposażony apartament oraz zapewni niezmiennie wysoką jakość.