Wybierz miasto Wybierz termin Liczba osób

Obiekty

Wybierz liczbę pokoi

Wybierz cenę

Przedział cenowy (za apartament)

Cechy obiektu

Cechy obiektu

Szklarska Poręba

Alpejski mikroklimat na Dolnym Śląsku, śniegowe szaleństwo i malownicze krajobrazy przyciągają do Szklarskiej Poręby wielu gości. Miejscowość leży w sercu Karkonoszy i Gór Izerskich, w dolinie rzeki Kamiennej. Miasto jest największym ośrodkiem sportów zimowych w tej części Sudetów, a śnieg leży tu średnio przez 110 dni w roku! To magiczne miasteczko jest wspaniałym celem każdej podróży.

W Szklarskiej Porębie amatorzy sportów zimowych i białej aury mogą się cieszyć dobrymi warunkami pogodowymi aż do późnej wiosny. Miasto oferuje jednak wiele sportowych atrakcji również w bezśnieżną pogodę – długie trasy rowerowe pośród barwnych wzniesień, turystykę konną w urokliwych lasach czy szlaki do długich spacerów czekają na odwiedzających przez cały rok.

Szklarska Poręba to miejsce z długą historią. Od XIV w. na tych terenach powstawały huty szkła, od których miasto wzięło swą nazwę. Miejscowość rozwijała się stopniowo, a od XIX w. stała się znanym ośrodkiem uzdrowiskowym, chętnie odwiedzanym przez licznych turystów.

Apartamenty Szklarska Poręba – noclegi w Szklarskiej Porębie

Duża popularność miasteczka zaowocowała bogatą ofertą noclegów. Szklarska Poręba oferuje kwatery dla każdego. Można tu znaleźć agroturystykę, pola namiotowe, pokoje gościnne w rodzinnych pensjonatach i komfortowe apartamenty. Najwięcej miejsc noclegowych znajduje się w Szklarskiej Porębie Górnej, najbardziej rozległej części miasta. To tutaj mieszczą się umowne dzielnice miasta, czyli Śródmieście, Marysin, Biała Dolina, Szklarka i Jakuszyce. Dzięki dobrze zorganizowanej komunikacji pociągowej i autokarowej nawet niezmotoryzowani turyści dotrą bez kłopotu do miasta. Sąsiedztwo granicy z Czechami sprawia, że Szklarska Poręba jest malowniczym przystankiem w drodze na południe Europy.

Apartament Szklarska Poręba – cuda natury i komfortowe noclegi

Niezwykła budowa geologiczna i surowy klimat Karkonoszy sprawiają, że ten region jest wyjątkowym europejskim rezerwatem. Na północnym obszarze gór znajduje się Karkonoski Park Narodowy. Na karkonoskich łąkach można natknąć się na bardzo rzadkie rośliny, takie jak dziewięćsił bezłodygowy czy liczydło górskie, a także na rozkwitające wiosną krokusy, konwalie i storczyki. W górach żyją stada muflonów, sprowadzone sto lat temu aż z Korsyki i Sardynii. Na tym terenie można spotkać również niezwykłą ilość niepospolitych ptaków, takich jak orzeł bielik, sokół wędrowny czy puchacz. Te skarby natury można podpatrywać tuż za progiem swojego apartamentu w Szklarskiej Porębie.

Podczas podziwiania karkonoskiej przyrody warto odwiedzić też wodospad Kamieńczyka położony na drodze z miasta w stronę głównego grzbietu Karkonoszy. Jest to najwyższy wodospad w Sudetach, który został uznany za pomnik przyrody. Z wodospadem wiąże się legenda o pięknej rusałce, która zginęła w przepaści, kiedy wypatrywała swojego ukochanego Kamieńczyka Bronisza. Łzy jej towarzyszek mają według legendy tworzyć strumień, który wpada do wodospadu.

Apartament w Szklarskiej Porębie – dla poszukiwaczy przygód

Ze Szklarską Porębą wiąże się także inna legenda – o Duchu Gór. Miejscowość szczególnie identyfikuje się z tą postacią, zwaną też Karkonoszem albo Liczyrzepą. Według podań Duch Gór to pan i władca Karkonoszy opiekujący się tą okolicą, który nieszczęśliwie zakochał się w świdnickiej księżniczce i porwał ją. Dziewczyna przechytrzyła jednak władcę, gdy poprosiła go o policzenie wszystkich rzep na łąkach, i uciekła z niewoli do swojego narzeczonego. Obecnie w Szklarskiej Porębie znajduje się wiele nawiązań do tej historii. W mieście można zagrać w tematyczną grę terenową, podziwiać pomnik ustawiony w centrum miejscowości, a także skorzystać z dydaktycznej ścieżki „Ogród Ducha Gór” umiejscowionej przy dawnym domu braci Hauptmannów.

Apartamenty w Szklarskiej Porębie – wypoczynek w relaksującym otoczeniu i komfortowe noclegi

Szukasz miejsca na wypoczynek dla pragnących spokoju rodzin? A może jesteś jedną z tych osób, które poszukują na wakacjach odrobiny szaleństwa? Niezależnie od tego, jak ma wyglądać Twój wymarzony urlop, na pewno znajdziesz w Polsce miejsce, które będzie Ci odpowiadać. A kiedy znajdziesz już idealne miasto lub miejscowość wypoczynkową, zadbaj o komfortowy nocleg.

Bez względu na to, które miejsce wybierzesz, Sun & Snow gwarantuje Ci wygodny nocleg, doskonałą lokalizację apartamentu oraz wysoką jakość usług. Dzięki różnorodnej ofercie wypoczynkowej, każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Wszystkie te udogodnienia sprawią, że wakacje będą prawdziwym odpoczynkiem. 

 

Dostępnych obiektów: 15
Sortuj Sortuj po cenie
Żeromskiego 15C
Cena za noc od:

300 zł

Żeromskiego 15C

Szklarska Poręba, ul. Żeromskiego 15C

blisko szlaków
Sun & Snow Resorts
Cena za noc od:

190 zł

Sun & Snow Resorts

Szklarska Poręba, ul. Górna 19 A,B

plac zabawwindablisko szlaków
Ostoja Parku Narodowego
Cena za noc od:

210 zł

Ostoja Parku Narodowego

Szklarska Poręba, ul. Kasprowicza 13H

Grottgera 9A
Cena za noc od:

300 zł

Grottgera 9A

Szklarska Poręba, ul. Grottgera 9A

rowerowniablisko szlakówblisko wyciągu
Podgórze
Cena za noc od:

220 zł

Podgórze

Szklarska Poręba, ul. Osiedle Podgórze 1C,D

bllisko centrum miasta
Sun & Snow Resorts II
Cena za noc od:

190 zł

Sun & Snow Resorts II

Szklarska Poręba, ul. Górna 19 C

plac zabawwinda
Stone Hill
Cena za noc od:

280 zł

Stone Hill

Szklarska Poręba, ul. Kilińskiego 8

plac zabawbasenwindablisko szlakówblisko sklepu
Śniadanie
Prywatne apartamenty z mini SPA
Cena za noc od:

140 zł

Prywatne apartamenty z mini SPA

Szklarska Poręba, ul. Szosa Czeska 4A

śniadaniasaunarestauracjawindablisko szlaków
Bawaria II
Cena za noc od:

210 zł

Bawaria II

Szklarska Poręba, ul. 11 listopada 10

blisko szlakówblisko wyciągublisko sklepubllisko centrum miasta
Green Park
Cena za noc od:

300 zł

Green Park

Szklarska Poręba, ul. Dolna 7A

plac zabawrowerowniabasen zewnętrznybasenjacuzzi
Rezydencja Parkowa
Cena za noc od:

220 zł

Rezydencja Parkowa

Szklarska Poręba, ul. Parkowa 2A

plac zabawblisko szlakówbllisko centrum miasta
Osada
Cena za noc od:

210 zł

Osada

Szklarska Poręba, ul. Władysława Hoffmana 19 A,B,C,D,E,F

rowerowniablisko szlakówblisko wyciągublisko sklepu
Apartamenty Waryńskiego
Cena za noc od:

260 zł

Apartamenty Waryńskiego

Szklarska Poręba, ul. Waryńskiego 3 C

blisko szlakówblisko sklepu
Złoty Horyzont
Cena za noc od:

330 zł

Złoty Horyzont

Szklarska Poręba, ul. Górna 19

SPAbasen wewnętrznybasensaunajacuzzi
Szklarska Perła
Cena za noc od:

200 zł

Szklarska Perła

Szklarska Poręba, ul. Izerska 4

blisko szlakówblisko wyciągublisko sklepubllisko centrum miasta
Mapa
Obiekty