Wybierz miasto Wybierz termin Liczba osób

Obiekty

Wybierz liczbę pokoi

Wybierz cenę

Przedział cenowy (za apartament)

Cechy obiektu

Cechy obiektu

Rowy

Rowy to mała wioska niedaleko Ustki, która na co dzień liczy sobie około 400 mieszkańców. W okresie letnim zmienia się jednak w letnisko, dokąd zjeżdżają turyści z całej Polski, spragnieni odpoczynku nad Morzem Bałtyckim i stęsknieni za szumem fal oraz morską bryzą. Sprawdź, dlaczego to właśnie tę miejscowość warto wybrać na cel wakacyjnego wyjazdu i zarezerwuj apartament Rowy dla siebie i swoich towarzyszy podróży!


Noclegi w Rowach to świetna opcja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie odpoczynek blisko tętniących życiem ośrodków, chcą jednak pozostać na uboczu i korzystać także ze spokoju i kameralnej atmosfery, jaka panuje w małych miejscowościach. Specjalnie dla takich osób przygotowaliśmy krótki przewodnik po atrakcjach Rowów.

Rowy – noclegi blisko morza i jeziora

Ponieważ Rowy to malutka miejscowość, z każdego miejsca do plaży dotrzesz dosłownie w kilka minut – nawet z małym dzieckiem, wózkiem oraz torbą wyładowaną zabawkami i prowiantem.

Na miejscu działają aż dwa kąpieliska (oba strzeżone): Rowy Wschód oraz Rowy Zachód. Plaże są tu szerokie, piaszczyste, bez problemu więc znajdziesz odpowiednie miejsce na rozłożenie swojego koca i parawanu z dala od innych plażowiczów.

W pobliżu znajduje się także niewielki port morski Rowy. Chociaż służy głównie rybakom, warto go odwiedzić, by obserwować wpływające i wypływające na pełne morze łodzie i kutry. Jeśli chciałbyś przepłynąć się statkiem, polecamy pobliskie apartamenty w Ustce, gdzie dużo większy port organizuje rejsy turystyczne na różnego typu łodziach.

Jeśli kuszą Cię sporty wodne, odwiedź jezioro Gardno położone na granicy Rowów. Znajduje się tu infrastruktura przystosowana do uprawiania takich dyscyplin jak windsurfing, kitesurfing, kajakarstwo czy wędkarstwo. Na jeziorze znajduje się też Wyspa Kamienna, na której można zaobserwować wiele gatunków ptaków, m.in. kormorana czarnego. Jeśli interesuje Cię tzw. birdwatching, koniecznie zabierz ze sobą lornetkę i skorzystaj z wieży widokowej ustawionej nad jeziorem.

Rowy – apartamenty dla miłośników przyrody

Rowy położone są w pięknej lokalizacji – w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego, pośród lasów sosnowych. Dlatego pobyt tu to gratka dla miłośników przyrody – z jednej strony morze, a z drugiej las. Warto zaplanować sobie wycieczkę w naturę – SPN ciągnie się aż do Łeby, więc terenów spacerowych z pewnością nie zabraknie.

Na terenie Obwodu Ochronnego Rowy znajdziesz nie tylko jezioro Gardno, lecz także uroczyska i mokradła. Nie wszystkie są dostępne dla turystów, dlatego zanim gdzieś pójdziesz, sprawdź oznaczenia. Warto za to wybrać się np. na wyznaczoną przez Park ścieżkę ornitologiczną prowadzącą przez tereny bytowania rzadkich gatunków ptaków albo do pozostałości po starych lasach bukowo-dębowych, jakie przed wiekami rosły na tym terenie. Dobrym pomysłem jest też wypożyczenie roweru (wiele pokojów w Rowach udostępnia taką możliwość swoim lokatorom) i przejazd rówieńskim odcinkiem trasy rowerowej R10 prowadzącej wzdłuż całego polskiego wybrzeża.

Ślady historii w pobliżu apartamentów Rowy

Rowy oferują także szereg atrakcji „miejskich”. Jeśli więc masz ochotę pozwiedzać miasteczko, także nie będziesz się nudzić! W pobliżu swojego apartamentu nad morzem znajdziesz m.in.:

pozostałości średniowiecznego niewielkiego grodu obronnego zamieszkanego przez rycerzy – fosę i wieżę obronną, neoromański kościół, do budowy którego użyto ciosanych głazów pochodzących z Kamiennej Wyspy, wzgórze cmentarne, na którym dawniej grzebano marynarzy, których różnych narodowości, których statki rozbiły się w okolicy. Apartamenty Rowy to doskonały cel wakacyjnych wyjazdów dla wszystkich, którzy cenią sobie spokój i ciszę. Jeśli szukasz innych miejscowości o podobnym charakterze, sprawdź apartamenty Gąski, Dębina oraz Sarbinowo.