Wybierz miasto Wybierz termin Liczba osób

Obiekty

Wybierz liczbę pokoi

Wybierz cenę

Przedział cenowy (za apartament)

Cechy obiektu

Cechy obiektu

Łukęcin

Decydując się na nocleg nad morzem, jedni celowo wybierają miejsca tętniące życiem, inni preferują bardziej… spokojne i odludne warunki. I chociaż mogłoby się wydawać, że wakacje nad Bałtykiem muszą oznaczać liczne towarzystwo innych wczasowiczów, istnieją jeszcze mało oblegane i jednocześnie atrakcyjne letniska. Jednym z nich jest Łukęcin – osada wypoczynkowa na Pomorzu Zachodnim, położona między Pobierowem a Dziwnowem.

Ta urokliwa miejscowość nie leży co prawda bezpośrednio przy plaży, ale do wybrzeża ma raptem 200 metrów. Poza tym oddzielający je od wody las iglasty sprawia, że rezerwując apartamenty w Łukęcinie, gwarantujemy sobie kameralny urlop w wyjątkowym nadmorskim zakątku z mikroklimatem.

Noclegi Łukęcin – spokój i wygoda

Łukęcin to najmniejsza wieś w gminie Dziwnów, lecz mimo to może się pochwalić wystarczająco rozwiniętą infrastrukturą. Nie brakuje tam sklepów, kawiarni i barów, a także obiektów hotelowych. Apartamenty nad morzem w nowoczesnych kompleksach z przestronnymi i modnie urządzonymi wnętrzami oferuje lokalnie Sun & Snow. W otoczonym zielenią Łukęcinie znajdą wytchnienie zarówno poszukiwacze ciszy i piękna przyrody, jak i zwolennicy aktywnego wypoczynku.

Z apartamentu w Łukęcinie wystarczy przejść około 200500 metrów, żeby znaleźć się na piaszczystej (i czystej!) plaży ze strzeżonym kąpieliskiem. Na tle innych plaż z regionu tę łukęcińską wyróżnia urwisty brzeg z klifem objętym ochroną krajobrazową. Pamiątkowe zdjęcie na tle Bałtyku widzianego… z góry? Proszę bardzo: zachodami słońca i morską panoramą można napawać się z położonej nieopodal platformy widokowej.

Nocleg nad morzem – atrakcje, czyli co jeszcze robić w Łukęcinie

Znudzeni plażowaniem? A może sportowa rywalizacja? Spędzając wakacje w Łukęcinie, można trafić np. na Międzynarodowe Regaty Żeglarskie, których etap stanowi miejscowość, jak również zawody windsurfingowe.

Idealną alternatywę dla osób, które oprócz kontaktu z wodą cenią sobie aktywny wypoczynek w towarzystwie zwierząt, będzie w Łukęcinie jazda konna. W okolicy działa kilka stadnin, które warto odwiedzić także z dziećmi.

Nad Bałtykiem nie ma miejsca na nudę

Gdyby jednak ktoś po rezerwacji noclegu w Łukęcinie zapragnął lepiej poznać sąsiedztwo – a jest tego warte – istnieje ku temu szereg możliwości. Z Łukęcina pieszo lub rowerem można wybrać się na przykład do zlokalizowanego 9 kilometrów na zachód Trzęsacza ze słynnymi ruinami kościoła na klifie. Taką samą odległość należy pokonać we wschodnią stronę, żeby dotrzeć do Dziwnowa.

Miejscowość ta to prawdziwy raj dla amatorów sportów wodnych, a to z uwagi na swoje położenie. Dziwnów sąsiaduje bowiem bezpośrednio z piaszczystą bałtycką plażą, Zalewem Kamieńskim, Zatoką Wrzosowską, a także cieśniną Dziwną i jeziorem Martwa Dziwna. Nic, tylko wypożyczyć kajak, łódkę albo sprzęt do kitesurfingu i korzystać z lokalnych akwenów, a następny urlop zaplanować właśnie tam. Komfortowe apartamenty w Dziwnowie dostępne w Sun & Snow czekają.