Wybierz miasto Wybierz termin Liczba osób

Wybierz liczbę pokoi

Wybierz cenę

Przedział cenowy (za apartament)

Cechy obiektu

Cechy obiektu

Jelenia Góra

Jelenia Góra to czwarte pod względem wielkości miasto na Dolnym Śląsku – i zdecydowanie warte odwiedzenia. Wycieczkę najlepiej zacząć od zabytkowego rynku z ratuszem, fontanną Neptuna i barwnymi kamieniczkami. Komfortowe apartamenty Jelenia Góra położone w pobliżu starówki będą świetnym punktem wypadowym do weekendowego zwiedzania.

Jelenia Góra łączy w sobie spokojny, nieco małomiasteczkowy klimat z zadbanymi zabytkami i atrakcjami, jakich nie powstydziłyby się większe miasta. Jeżeli lubisz odkrywać mniej oczywiste miejsca Polski, spoza pierwszych stron przewodników turystycznych, Jelenia Góra zdecydowanie powinna znaleźć się na Twojej liście.

Komfortowy apartament Jelenia Góra – must have udanej wycieczki

Zanim zaczniesz planować trasę zwiedzania, najpierw zadbaj o podstawy. Wygodny apartament to coś, bez czego nie można wyobrazić sobie idealnego wypoczynku. Noclegi Jelenia Góra z oferty Sun&Snow nie tylko są doskonale zlokalizowane, lecz także zapewnią Ci pełne wyposażenie pozwalające na komfortowy pobyt dla dorosłych i dzieci. Wysoki standard apartamentów sprawia, że nawet w razie brzydkiej pogody weekend będzie można zaliczyć do udanych.

Noclegi Jelenia Góra idealne na zwiedzanie miasta

Będąc w Jeleniej Górze, koniecznie wybierz się na rynek, by zobaczyć XVIII-wieczny ratusz połączony z tzw. siedmioma domami – czyli rzędem barokowych kamieniczek z podcieniami, dawniej zamieszkiwanych przez najbogatszych mieszkańców miasta. Po pamiątki warto zajrzeć do zabytkowego tramwaju pełniącego obecnie funkcję sklepiku. Pewne zdziwienie podczas zwiedzania Jeleniej Góry może budzić rzeźba Neptuna – jednak jej obecność na Dolnym Śląsku upamiętnia dawne stosunki handlowe z zamorskimi krajami.

Starówkę zdobią też charakterystyczne czerwone jelonki, z którymi turyści chętnie robią sobie zdjęcia. Urokliwe uliczki doprowadzą Cię do bazyliki św. Erazma i św. Pankracego oraz Baszty i Bramy Wojanowskiej.

Do najciekawszych lokalnych zabytków architektury sakralnej zdecydowanie należy kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. 1 Maja. Bogato zdobiony i niedawno pieczołowicie odnowiony, upamiętnia skomplikowaną relację katolików i protestantów na tych ziemiach.

Jeśli decydujesz się na nocleg w Jeleniej Górze, w czasie zwiedzania nie pomiń Cieplic. Ta lubiana przez turystów część miasta jeszcze do połowy lat 70. XX wieku była osobną miejscowością uzdrowiskową. Pałac, zadbany deptak, parki Zdrojowy i Norweski oraz Termy Cieplickie to coś, czego nie można przegapić.

Miłośników etnografii z pewnością zainteresuje również Muzeum Karkonoskie, którego częścią jest chata z oryginalnym dolnośląskim wystrojem.

Nocleg Jelenia Góra – niepowtarzalna okazja do zwiedzenia fascynujących okolic

Przyjeżdżasz do Jeleniej Góry na dłużej? Wykorzystaj tę niepowtarzalną okazję do zwiedzenia okolicy – zwłaszcza że kryje ona niebywale ciekawe miejsca! Miłośnikom literatury faktu zapewne znana jest historia Miedzianki – miasta, które wskutek niewłaściwego prowadzenia prac wydobywczych… zaczęło zapadać się pod ziemię. Dzięki popularności książki Filipa Springera dziś nie jest ono już tak wyludnione jak dawniej, a nawet działa tam lokalny browar wytwarzający znakomite piwa rzemieślnicze.

Dobrym miejscem na wyprawę rowerową z Jeleniej Góry będzie Park Krajobrazowy Doliny Bobru i Jezioro Modre. Z kolei na miłośników Dalekiego Wschodu nie lada gratka czeka w Przesiece – 20 minut jazdy samochodem od noclegu w centrum Jeleniej Góry. Mowa o ogrodzie japońskim Siruwia, w którym można poczuć się niczym w Kraju Kwitnącej Wiśni. Kompozycje nasadzeń są tu zgodne z filozofią feng shui, a niektóre okazy liczą ponad 100 lat!

Planujesz dłuższą objazdówkę, a Jelenia Góra jest tylko jednym z punktów na trasie? Sprawdź inne apartamenty w górach. W ofercie mamy również noclegi m.in. w Szklarskiej Porębie, Karpaczu, Szczyrku, Wiśle, Zakopanem, Krynicy Zdroju czy Białce Tatrzańskiej.

Dostępnych obiektów: 0
Sortuj Sortuj po cenie
Mapa
Obiekty