Wybierz miasto Wybierz termin Liczba osób

Obiekty

Wybierz liczbę pokoi

Wybierz cenę

Przedział cenowy (za apartament)

Cechy obiektu

Cechy obiektu

Zakopane

Na południu Polski, u stóp Tatr leży zimowa stolica kraju, Zakopane. Noclegi w tej miejscowości to od wielu już lat obowiązkowy punkt w planie urlopowym wielu Polaków: amatorów aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu gustujących w niezwykłej atmosferze tego miejsca. Jeśli chcesz do nich dołączyć, zarezerwuj apartamenty Zakopane i odkryj czar najwyższych polskich gór!

Zakopane to największa miejscowość w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr. W jego granicach znajduje się duża część Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz kilka potoków wpadających do rzeki Zakopianki. Miasto jest znaczącym ośrodkiem sportów zimowych oraz centrum kultury góralskiej. Od końca XIX wieku z noclegów Zakopane korzystało wielu znanych artystów, takich jak Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Stanisław I. Witkiewicz, Jan Kasprowicz czy Karol Szymanowski. Zainteresowanie ze strony elity intelektualnej zaowocowało upowszechnieniem się tego miejsca jako ośrodka wypoczynkowego. Ta popularność trwa do dziś, a apartamenty Zakopane są jednym z najchętniej odwiedzanych w Polsce.

Apartamenty w Zakopanem – noclegi w Tatrach

Zakopane to miejscowość idealnie dopasowana do potrzeb wczasowiczów. Znajdziesz tu liczne atrakcje, piękne widoki oraz doskonałą infrastrukturę zarówno gastronomiczną, jak i hotelową. Noclegi w górach to zarówno tanie kwatery w prywatnych domach, domki do wynajęcia, schroniska młodzieżowe, jak i eleganckie, komfortowe apartamenty. Każdy znajdzie idealne dla siebie noclegi! Zakopane centrum jest idealną bazą wypoczynkową oraz miejscem, z którego można wyruszyć na wędrówki po malowniczej okolicy lub dalsze wyprawy, dlatego warto zatrzymać się właśnie tutaj, na przykład w… apartamentach Centrum.

Zakopane – apartamenty w pobliżu największych atrakcji

Do najsłynniejszych atrakcji w Zakopanem należą Krupówki, czyli reprezentacyjny deptak w samym sercu miasta. Ta znana w całym kraju ulica zaczyna się przy skrzyżowaniu z ul. Nowotarską. Na ponadkilometrowej trasie można podziwiać zabytki architektury góralskiej, odwiedzić Muzeum Tatrzańskie, zjeść smaczny posiłek lub zrobić zakupy. Na Krupówkach znajduje się wiele straganów oferujących pamiątki, lokalne wyroby z drewna oraz góralski przysmak z owczego mleka – oscypek. To tutaj można zrobić pamiątkowe zdjęcie z misiem, bez którego wielu przyjezdnych nie wyobraża sobie wizyty w mieście, a także znaleźć dogodne noclegi. Zakopane to – jak widać – miejsce, w którym nie można się nudzić, nawet gdy kondycja, pogoda czy inne przyczyny nie pozwalają wyjść na szlak.

W zimowej stolicy Polski nie brakuje atrakcji sportowych. W pobliżu pokojów Zakopane znajduje się doskonale znana na całym świecie skocznia narciarska Wielka Krokiew. Ogromna konstrukcja o wysokości 140 m została wybudowana w 1925 r. i obecnie jest jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w kraju. Co roku przyciąga do apartamentów Zakopane tłumy kibiców i telewidzów chętnych do obejrzenia prestiżowych konkursów w skokach narciarskich.

Zakopane – pokoje z widokiem na Gubałówkę

W północno-zachodniej części Zakopanego wznosi się Gubałówka stanowiąca idealny punkt widokowy dla całej okolicy. Na szczyt można wjechać kolejką linową, by podziwiać panoramę Zakopanego, Tatr, Podhala, Pienin i Beskidu Żywieckiego. Na górze znajdują się: ośrodek narciarski, wyciągi orczykowe i liczne trasy narciarskie. Ciekawą atrakcją jest zjeżdżalnia grawitacyjna, czyli długa i szeroka na 750 m rynna, po której zjeżdża się specjalnym wózkiem rozpędzającym się aż do 20 km/h.

Innymi pięknymi miejscami, które warto odwiedzić, przebywając w apartamentach Zakopane są: m.in. Morskie Oko, Dolina Chochołowska, Dolina Kościeliska, a także Giewont, Kasprowy Wierch czy Polana Strążyska. W niewielką odległość od szlaków prowadzących bezpośrednio do każdego z tych miejsc dojedziesz busikiem lub meleksem. Kursują one z miejsc, w których jest dużo pokojów do wynajęcia. Zakopane nie ma bowiem rozbudowanego transportu publicznego, do wielu miejsc można się więc dostać się wyłącznie własnym samochodem lub prywatnymi przejazdami.

Czego oczekujesz od wakacji? Pięknych widoków, niesamowitego klimatu, odpoczynku na łonie natury i pieszych wędrówek po górach? W takim razie koniecznie weź pod uwagę także wyjazd w Beskidy lub Sudety. Apartamenty Ustroń, Jelenia Góra i Krynica-Zdrój czekają na Ciebie!