+48 22 450 26 26

Istebna

Apartamenty

Filtry - obiekty

Istebna

Baseny, ścieżki nordic walking, park linowy, boiska, wyciągi narciarskie, a wszystko to w otoczeniu przepięknych gór – to tylko kilka atrakcji związanych z pobytem w tej miejscowości. Jeśli zarezerwujesz apartament w Istebnej, będziesz cieszyć się pięknymi widokami i aktywnym wypoczynkiem.

Istebna jest położona w Beskidzie Śląskim niedaleko granicy ze Słowacją i Czechami. Należy do tzw. Trójwsi Beskidzkiej razem z Jaworzynką i Koniakowem. To obszar znany z rękodzieła i folkowych imprez kulturalnych. Pobyt w Istebnej to jednak przede wszystkim możliwość obcowania z przepiękną przyrodą. Przepływa tu rzeka Olza i przebiegają liczne szlaki turystyczne. Przyjezdnych przyciąga także nowoczesna infrastruktura rekreacyjna i sportowa, która gwarantuje mnóstwo aktywności zarówno latem, jak i zimą.

Apartamenty Istebna – nocleg z widokiem na góry

W Istebnej nie brakuje licznych punktów gastronomicznych. Znajdziesz w niej restauracje z tradycyjnymi potrawami bazującymi na lokalnych składnikach. Bardzo rozbudowana jest także baza noclegowa w tej miejscowości. Jest to doskonały punkt, w którym warto się zatrzymać, jeśli chcesz zwiedzić sąsiednie miejscowości.

Apartamenty Istebna – atrakcje i zwiedzanie

Wieś może pochwalić się bogatą tradycją kulturalną oraz wspaniałą bazą sportową. Jeśli chcesz lepiej poznać Istebną, warto zajrzeć do kilku wyjątkowych zakątków, które lepiej przybliżą jej historię:

- Izba Pamięci Jerzego Kukuczki

To miejsce upamiętniające postać słynnego himalaisty, który zapisał się w dziejach światowej wspinaczki dzięki zdobyciu wszystkich ośmiotysięczników. Izba mieści się w jego rodzinnym domu. Turystów oprowadza po niej żona Kukuczki, która prezentuje liczne pamiątki związane z mężem, m.in. zdjęcia z wypraw.

 - Kościół filialny pw. św. Józefa na Mlaskawce

Jego budynek to przepiękny drewniany kościół o konstrukcji zrębowej. Wnętrze jest utrzymane w góralskim stylu, a jego twórcami są miejscowi rzeźbiarze. Obiekt znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej Województwa Śląskiego.

 - Kurna Chata Kawuloka

Muzeum etnograficzne znajduje się w budynku z 1863 r. Zobaczysz w nim sprzęty i przedmioty codziennego użytku, z których korzystali mieszkańcy w XIX w. Można tam też posłuchać miejscowych legend oraz gry na instrumentach pasterskich.

- Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej

Mieszczą się w nim zbiory przybliżające okoliczną faunę i florę. Zobaczysz tu makietę przedstawiającą historię obszaru, a także gadające drzewa! Wokół obiektu rozciąga się Ogród Roślin Beskidu Śląskiego, w którym znajduje się Ekologiczny Plac Zabaw.

Apartamenty Istebna – urlop w pięknej okolicy

Istebna to niewielka, ale fascynująca miejscowość. Poza cudowną przyrodą ma też niezwykle barwną historię. Z tą malutką wsią związało swoje życie wiele niebanalnych postaci. To również miejsce, w którym nie brakuje nowoczesnych udogodnień i atrakcji na europejskim poziomie.

Kiedy zastanawiasz się, gdzie tym razem spędzić urlop, warto zadbać o potrzeby wszystkich osób, z którymi zamierzasz spędzić wolny czas – bez względu na to, czy wyjeżdżasz z dziećmi czy z grupą przyjaciół. Wszystkie apartamenty, które znajdziesz w ofercie Sun & Snow, są przestronne i wyposażone w sprzęty ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Wynajmij apartament Sun & Snow, by bez problemu przygotować dzieciom ulubioną przekąskę o każdej porze dnia.

Rozwiń opis

Ukryj opis

Liczba obiektów spełniających wszystkie kryteria: 0