Wybierz miasto Wybierz termin Liczba osób

Obiekty

Wybierz liczbę pokoi

Wybierz cenę

Przedział cenowy (za apartament)

Cechy obiektu

Cechy obiektu

Trękus

Urlop nad jeziorem brzmi dla Ciebie zachęcająco? Poznaj miejscowość Trękus i zarezerwuj w niej komfortowe apartamenty na Mazurach. Sprawdź, co warto zobaczyć w okolicy i jakie atrakcje umilą Twój pobyt! Spokój, brak tłumów i kolejek? Twój urlop może upłynąć pod znakiem błogiego lenistwa w sąsiedztwie malowniczych jezior mazurskich i dziewiczej przyrody. Gdzie szukać ciszy przerywanej wyłącznie odgłosami ptaków i szumiących drzew? Postaw na relaks w miejscowości Trękus i poczuj głębokie odprężenie!


Trękus – pokoje w pobliżu dziewiczej natury

Jeżeli szukasz miejsca idealnego na urlop, warto zawitać do niewielkiej wioski o nazwie Trękus. Znajdziesz ją w województwie warmińsko-mazurskim, niedaleko Olsztyna. Jeżeli zarezerwujesz apartamenty na Mazurach właśnie w tej okolicy, podczas wypoczynku możesz liczyć na długie spacery lub przejażdżki rowerowe wokół Jeziora Linowskiego.

Koniecznie wybierz się także na wycieczkę dookoła sąsiadujących akwenów. Najbliżej znajdują się jeziora Bartąg, Kielarskie i Klebarskie. Podziwianie cudów natury, które spotkasz na swojej drodze, może być najlepszym sposobem na relaks i zapomnienie o codziennych problemach. Być może podczas zwiedzania okolicy spotkasz lokalnych mieszkańców nie tylko z Trękusa, ale i z innych wiosek. Ciekawostką może być fakt, że wielu z nich wciąż posługuje się gwarą warmińską.

Apartamenty Trękus na szlaku warmińskich kapliczek

Kapliczki są charakterystycznym elementem architektury sakralnej na Warmii. W Trękusie znajdziesz aż cztery piękne obiekty tego typu. Trzy zostały zbudowane w stylu neogotyckim. Najpiękniejsza i najstarsza kapliczka powstała na planie koła w 1792 roku. Charakteryzuje ją styl barokowy, jest pobiałkowana i ma wyrzeźbioną pietę. Mieszkańcy nazywają ją „Kopełką”. Podczas pobytu z pewnością warto zobaczyć ten unikalny zabytek.

Nocleg w Trękusie? Wynajmij Sielską Stodołę!

Chcesz spędzić urlop w miejscu, które pomimo otaczającej je dzikiej natury, jest bezpieczne, wygodne i przytulne? Postaw na apartamenty Trękus i zanocuj w Sielskiej Stodole urządzonej w stylu skandynawskim. W tym magicznej lokalizacji zatrzymał się czas. Do dyspozycji masz prywatny pomost – idealny do odpoczynku i czytania książek. Do jeziora z czystą wodą, w którym możesz pływać wpław albo łódką, dzieli Cię tylko 125 kroków! Jeżeli chcesz aktywnie spędzać wakacje, w pobliżu apartamentu znajdują się ścieżki rowerowe, biegowe i piesze. Wieczorem możesz zrelaksować się w jacuzzi i podziwiać gwiazdy albo zrobić ognisko.

Trękus: noclegi w pobliżu Olsztyna

Chcesz spędzić kilka dni w ciszy i otoczeniu natury? Nocowanie w Trękusie z pewnością będzie doskonałą alternatywą dla hoteli w samym sercu miasta. Warto jednak przy okazji odwiedzić stolicę województwa warmińsko-mazurskiego – bodaj na jeden dzień. W Olsztynie możesz zwiedzić m.in. Zamek Kapituły Warmińskiej, Muzeum Warmii i Mazur oraz miejsca związane z Mikołajem Kopernikiem – m.in. Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. W gorący dzień warto wybrać się nad Ukiel – jezioro w sercu metropolii z plażą pełną atrakcji dla najmłodszych.