Wybierz miasto Wybierz termin Liczba osób

Obiekty

Wybierz liczbę pokoi

Wybierz cenę

Przedział cenowy (za apartament)

Cechy obiektu

Cechy obiektu

Czarna Góra

Apartamenty Czarna Góra. Raj dla narciarzy i miłośników górskich wędrówek

Resort Czarna Góra to znany ośrodek narciarsko-wypoczynkowy położony w miejscowości Sienna na terenie województwa śląskiego. To niewielkie miasteczko w sezonie tętni życiem i przyciąga zarówno miłośników gór, jak i entuzjastów aktywnego wypoczynku.

Czarna Góra słynie przede wszystkim z doskonałych warunków do uprawiania sportów zimowych. Każdego roku resort przyciąga narciarzy i snowboardzistów, którzy mogą cieszyć się dobrze przygotowanymi stokami i nowoczesnymi wyciągami. Z kolei latem miejscowość zmienia się w idealne miejsce dla turystów preferujących piesze wędrówki i rowerzystów, którzy mogą poznawać okolicę, przemierzając liczne szlaki Beskidów.

Zimowe szusowanie u podnóża Czarnej Góry. Wybierz aparthotel tuż przy stoku

Stronie Śląskie i ich najbliższe okolice to prawdziwy raj dla narciarzy. Rozwinięta infrastruktura, dobrze przygotowane stoki oraz różnorodność tras sprawiają, że położone tu ośrodki mogą śmiało konkurować z innymi znanymi kurortami.

Trasy poprowadzone w masywie Śnieżnika mają różny stopień trudności, zatem każdy może wybrać taką, która będzie dobrze dopasowana do jego umiejętności. To także duży plus, gdy chcesz zatrzymać się w Czarnej Górze na dłużej i spróbować swoich sił na różnych szlakach. Stoki w tych okolicach są zawsze doskonale zorganizowane. Osoby odpowiedzialne za przygotowanie tras regularnie ratrakują zbocza gór, aby narciarze mogli wygodnie zjeżdżać po gładkiej i bezpiecznej śniegowej pokrywie. W okresach, gdy nie ma zbyt dużo śniegu, stosuje się sztuczne naśnieżanie. To dzięki nim nawet w okresach, gdy nie pada, możesz cieszyć się jazdą na nartach i snowboardzie.

Każda trasa na zapewniony własny wyciąg. Na górę dostaniesz się tradycyjnym orczykiem lub z pomocą wygodnego transportu na krzesełkach. Po zmroku każda z tras jest dobrze oświetlona. Dzięki temu będziesz też miał okazję spróbować nocnych zjazdów.

Czarna Góra to ośrodek narciarski spełniający najwyższe standardy. Do dyspozycji gości, poza doskonale przygotowanymi trasami, udostępniono również duży parking. Lokalizacja tuż przy stoku sprawia, że w ciągu kilku chwil możesz zacząć jeździć. Zanim zaczniesz korzystać z wyciągu narciarskiego, odwiedź punkt sprzedaży karnetów. Skipass zapewni Ci nieograniczoną liczbę zjazdów i możliwość korzystania ze wszystkich dostępnych tras.

Co można robić w Czarnej Górze wiosną i latem?

W okolice Stronia Śląskiego warto przyjechać też w cieplejszych porach roku. Jedną z głównych atrakcji Czarnej Góry jest możliwość wędrówki po Beskidach. Liczne szlaki, poprowadzone po okolicznych terenach, zapewniają wspaniałe widoki, mimo że w większości nie są zbyt strome i forsowne.

Czarna Góra Resort to zatem nie tylko ośrodek narciarski, lecz także idealna baza wypadowa do pieszych wędrówek. Jeśli będziesz w tych rejonach, z pewnością warto wybrać się również do Jaskini Niedźwiedziej. Ten położony na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego cud natury kryje niesamowite formacje skalne. Zdecydowanie warto je zobaczyć.

Możesz też odwiedzić Zamek Książ położony niedaleko Wałbrzycha. Jego majestatyczna budowla otoczona pięknym ogrodem będzie idealnym miejscem na spacer i poznawanie historii regionu.

Czarna Góra oferuje również świetne trasy rowerowe. Można tu znaleźć zarówno łagodne ścieżki, idealne dla rodzin z dziećmi, jak i bardziej wymagające szlaki dla doświadczonych rowerzystów. Wiele osób przyjeżdża tu specjalnie, aby zacząć swoją przygodę z profesjonalnymi zjazdami po trasach Singletrack. Sieć ścieżek rozciąga się po całej Dolinie Kłodzkiej, zatem jest to prawdziwy raj dla rowerzystów.

Warto też wspomnieć, że Czarna Góra jest położona w strefie czystego powietrza. Dzięki temu zarówno wędrówki, jazda na rowerze, jak i każda inna aktywność na świeżym powietrzu są tu jeszcze bardziej przyjemne. Czyste powietrze, piękne widoki i mnogość aktywności sprawiają, że Czarna Góra latem przyciąga nie tylko miłośników gór, lecz także każdego, kto chce odpocząć od miejskiego zgiełku i naładować baterie w naturalnym otoczeniu.

Apartamenty Czarna Góra. Odpoczynek z panoramą na Beskidy

Gdzie się zatrzymać, przyjeżdżając do Siennej? Aparthotel apartamenty Czarna Góra to zdecydowanie najlepszy wybór. Koncepcja tego miejsca to połączenie wygodnego hotelu z komfortem i prywatnością, jaką zapewniają apartamenty. Możesz zdecydować się zarówno na pojedynczy pokój z łazienką z prysznicem, jak i zarezerwować większy obiekt, do którego należy też aneks kuchenny.

Poza wygodnym miejscem do spania będziesz również mieć dostęp do takich udogodnień jak basen, sauna czy też strefa SPA. To doskonała opcja, aby zrelaksować się po dniu spędzonym na stoku lub gdy zakończysz górską wędrówkę. Obiekt zapewnia bezpłatne Wi-Fi oraz prywatny parking.

Sprawdź także ofertę naszych innych noclegów na Dolnym Śląsku. Rezerwacja pobytu ze strony Sun & Snow to wygodny sposób, aby z wyprzedzeniem zaplanować wyjazd na narty lub wakacyjny wypoczynek w górach.