Jak wybrać apartament pod inwestycję?

Ostatnie lata wskazały konieczność dywersyfikacji lokowania kapitału. Obserwując wzrost zainteresowania oraz sprzedaży na runku nieruchomości wakacyjnych, widzimy, że część inwestorów skierowała swoje kroki w kierunku zakupu apartamentów w miejscowościach wypoczynkowych. W ślad za specjalistami rynku prognozującymi trend rosnący w tej kategorii, przedstawiamy kilka kluczowych aspektów doboru odpowiedniej inwestycji.

LOKALIZACJA
Niezależnie od tego, czy wybierzesz górski kurort czy w nadmorską miejscowość, istotna jest atrakcyjność lokalizacji. Bliskość ogólnopolskich tras dojazdowych pozwoli przyszłym gościom na szybkie dotarcie do apartamentu. To niewątpliwy atut i przyjemny początek odpoczynku. Inwestycja położona w nie dużej odległości od głównych atrakcji także pozwoli na przyciągnięcie turystów: tuż przy plaży, blisko wyciągu narciarskiego lub w otoczeniu lasów i parków. Urozmaicona infrastruktura pozwalająca na wypoczynek całych rodzin jest dodatkowa zaletą, która zwiększy zainteresowanie wynajmem.

WYSTRÓJ I UDOGODNIENIA
Wielkość powierzchni zakupionego apartamentu będzie zależała od wysokości kapitału jakim dysponuje inwestor, jednak nawet niewielką powierzchnią można zagospodarować dzięki funkcjonalnemu rozkładowi apartamentu i odpowiedniej aranżacji. W pełni wyposażony lokal z wydzieloną strefą odpoczynku i snu pozwoli na odpoczynek rodzin 2+2. Praktycznie urządzony aneks kuchenny i łazienka z niezbędnymi sprzętami to standard, natomiast udogodnienia jakie oferuje sama inwestycja uatrakcyjnią pobyt. Strefa SPA, baseny wewnętrzne i zewnętrzne umilą wakacje, przy niepogodzie lub odprężą po całym dniu na stoku.

AKTYWNY WYPOCZYNEK
Lockdown z początku 2020 roku mimo zdrowotnych zalet miał także jeszcze jeden atut: Polacy wrócili do uprawiania sportów na świeżym powietrzu. Na przykład – całymi rodzinami wybierają się na wycieczki rowerowe. Turystyczne szlaki piesze w górach, ścieżki rowerowe prowadzące przez wybrzeże zachodnie lub odpowiednie warunki do uprawiania wind i kite surfingu, tego oczekują turyści. Inwestycje oferujące liczne rozrywki sportowe zdecydowanie łatwiej zdobędą rzesze wynajmujących, którzy chętnie w takie miejsca będą wracać.

SERVICE
Pozostaje teraz zdobyć pierwszych gości. Pierwszych i kolejnych. Pomogą Ci w tym serwisy internetowe z ogłoszeniami wynajmu krótkoterminowego. Pamiętaj, aby wykonać sesję fotograficzną, której efektami zachęcisz do pobytu u siebie. Bądź gotowy na dostarczenie kluczy wynajmującym oraz odbioru ich po zakończonym pobycie. Musisz także zorganizować sprzątanie oraz odkażanie apartamentu – pamiętaj jednak, że konieczne jest sprawdzenie takiej usługi, czy spełnia Twoje oczekiwania i czy została wykonana profesjonalnie.

Jest jednak lepsze rozwiązanie, dzięki któremu nie będziesz „musiał” martwić się o sprawy związane z wynajmem.
To rozpoczęcie współpracy z Sun & Snow, firmą która zajmie się wszystkim. Od cyklicznych kampanii reklamowych twojego apartamentu, współpracy z serwisami bookingowymi, przez wydanie kluczy, po sprzątanie i konieczne w obecnych czasach odkażanie apartamentu.