Wielkanoc w Juracie – jak spędzić Święta Wielkanocne i na jakie atrakcje warto się wybrać?

Jurata jest niewielką miejscowością na Półwyspie Helskim, która w okresie letnim zamienia się w luksusowy, nadbałtycki kurort. Zanim na dobre ruszy sezon wakacyjny, miasteczko przyciąga spokojem i pozwala na pełen relaks w akompaniamencie szumu fal i wiatru nad morzem. Zobacz, jak spędzić święta wielkanocne w Juracie i z jakich atrakcji możesz skorzystać.
Święta Wielkanocne w Juracie
Wielkanoc przypada na okres wiosenny, kiedy natura powoli budzi się do życia. Warto wtedy spędzić kilka świątecznych dni w cudownych okolicznościach przyrody, np. w Juracie, gdzie niegdyś wypoczywali wielcy Polacy – Wojciech Kossak czy Ignacy Mościcki. Dziś to miejsce, w którym również i Ty możesz wypoczywać. Słynie ono z przepięknych krajobrazów i znakomitego mikroklimatu. Z początkiem wiosny poziom stężenia jodu w powietrzu jest jeszcze wysoki, podobnie jak zimą, dlatego można skorzystać z jego dobroczynnych właściwości.
Jurata oferuje długie trasy spacerowe – m.in. na szerokich i piaszczystych plażach, gdzie jeszcze przed sezonem nie ma wielu turystów. Można zachwycić się ich wyjątkowym krajobrazem. Wielkanoc nad morzem to sposób na relaks, ucieczkę od wielkomiejskiego zgiełku, ale i okazja, aby spędzić czas z najbliższymi.
Atrakcje podczas Wielkanocy w Juracie
W czasie krótkiego urlopu w Juracie odpocznij nad morzem – możesz spacerować albo rozłożyć koc, pobawić się z dziećmi na piasku lub poszukać muszli. Plaże są tu szerokie i ciągną się wzdłuż brzegu Półwyspu Helskiego od strony otwartego morza oraz Zatoki. Jedną z atrakcji Juraty jest molo, gdzie możesz nacieszyć się widokiem fal i poczuć na twarzy morską bryzę. Sięga ono ponad 300 m w głąb Zatoki Puckiej.
Dla aktywnych polecamy ścieżkę przyrodniczą „Żyzne lasy z orlicą”, liczącą 600 m długości. Jest odpowiednia na bardzo przyjemny spacer – nawet z dziećmi w wózkach. Wsiądź na rower i wyrusz trasą w kierunku Władysławowa lub Helu, aby mieć okazję spalić kalorie po wielkanocnym śniadaniu.
Ciekawą propozycją jest wędrówka śladami historii Juraty, która została założona w 1928 roku jako luksusowe miasteczko wypoczynkowe i sanatoryjne. Rozpocznij ją od pierwszego apartamentowca przy skrzyżowaniu deptaku z ulicą Ratibora. Z Juraty jest niedaleko do Jastarni, skąd wypływają tramwaje wodne do Rewy i Helu, gdzie możesz odwiedzić tamtejsze fokarium.
Wielkanoc w Juracie noclegi w apartamentach
W samej Juracie możesz znaleźć wiele apartamentów nad morzem, w których spędzisz Wielkanoc. Jeśli masz w planach samodzielne przygotowanie posiłków, wybierz noclegi z kuchnią. Możesz też zamówić catering czy stołować się w restauracji podczas pobytu. W Juracie godne polecenia są apartamenty Ratibora, przy ul. Ratibora 60A, położone z dala od zgiełku miasta, nieopodal plaży.
Jeżeli nie znajdziesz noclegów w Juracie, skorzystaj z alternatywnych możliwości, takich jak wyjazd na święta wielkanocne na Mierzeję Wiślaną. Tam możesz zarezerwować:
- apartamenty w Jantarze, np. Bursztynowe Osiedle, przy ul. Rybackiej 10 A-F, położonych nad Zatoką Gdańską, nieopodal plaży, w gęstym lesie;
- apartamenty w Stegnie, np. Nowodworska, przy ul. Nowodworskiej 2, gdzie zatrzymasz się w domkach letniskowych, położonych w cichym, spokojnym zakątku;
- apartamenty w Sztutowie, np. Baltic Garden, przy ul. Ogrodowej 2, z kompletnym aneksem kuchennym – idealne dla rodzin z dziećmi i właścicieli czworonogów;
- apartamenty w Krynicy Morskiej, jak Port Krynica, przy ul. Rybackiej 98, blisko centrum i Zalewu Wiślanego, z pełnym wyposażeniem.
Wybór jest szeroki niczym plaża w Juracie. Po decyzji pozostaje Ci jedynie dokonać rezerwacji i zapakować się na wielkanocny wyjazd.