Regiony

Pojezierze Olsztyńskie – sprawdź, co zobaczyć w Olsztynie i okolicach

Olsztyn – atrakcje turystyczne: zachód słońca nad jeziorem Ukiel

Wybierz się na Pojezierze Olsztyńskie i odkryj atrakcje turystyczne, jakie ma do zaoferowania Olsztyn, Pasym i pobliskie okolice.

Szukasz urokliwego miejsca na dłuższy urlop albo weekendowy wypad? Postaw na Pojezierze Olsztyńskie i odwiedź dwa ciekawe miasta: pełen historycznych budowli i tętniący życiem Olsztyn oraz nieco spokojniejszy Pasym. Atrakcje, jakie czekają w nich na Ciebie, sprawią, że spędzisz tam niezapomniane chwile. Nie trać czasu, zarezerwuj komfortowe apartamenty na Mazurach i wyruszaj w drogę. A co warto zobaczyć w Olsztynie i okolicy?

Największą atrakcją Pojezierza Olsztyńskiego jest Puszcza Nidzicka z polodowcową rzeźbą terenu. Na jej obszarze znajduje się kilka rezerwatów przyrody. W jednym z nich żyje ginący gatunek żółwia błotnego. Jeżeli kochasz przyrodę i najlepiej odpoczywasz na łonie natury, spacery po okolicznych lasach sprawią Ci mnóstwo przyjemności.

Olsztyn – atrakcje turystyczne: zachód słońca nad jeziorem Ukiel

Koniecznie zajrzyj także do stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Do najpopularniejszych atrakcji Olsztyna należą:

  • jezioro Ukiel – po którym możesz pływać kajakiem albo wynajętą łódką;
  • Zamek Kapituły Warmińskiej – wybudowany w XIV w. w stylu gotyckim, w środku znajdziesz ciekawe wystawy, a na zewnątrz – na jednym z placów – posąg pruskiej baby, z kolei pod zamkiem czeka na Ciebie ławeczka Mikołaja Kopernika;
  • Stare Miasto – z urokliwymi i barwnymi kamienicami oraz licznymi restauracjami i kawiarniami, w których można miło spędzić wolny czas;
  • Park Centralny – mający powierzchnię 13 ha, w sezonie wiosenno-letnim odbywają się w nim liczne imprezy kulturalne.

Jeżeli podczas urlopu szukasz miejsc z dala od zgiełku, postaw na apartamenty Pasym. To idealne miejsce nad jeziorem, w którym możesz odpocząć, łowić ryby i być blisko natury. Pasym leży w malowniczej okolicy pomiędzy trzema jeziorami. Dookoła rosną lasy sosnowe, w których żyją sarny, jelenie, łosie, a nawet borsuki! Choć najciekawsze atrakcje Pasymia to wieża ciśnień, stadnina koni, lokalny kościół i niewielki ratusz, w tym miejscu na pewno nie będziesz się nudzić.

Przy okazji pobytu w Olsztynie i Pasymiu, zajrzyj także do okolicznych miejscowości. W Kudypach mieści się Leśne Arboretum Warmii i Mazur, w Barczewie zauroczą Cię malownicze mosty i krajobrazy przypominające Wenecję, a w miejscowości Grunwald przeniesiesz się do czasów wojny z Krzyżakami.