Regiony

Kaszuby – atrakcje, które musisz poznać

Atrakcje dla dzieci: Kaszuby i wieża widokowa na Wierzycy

Szukasz miejsca na urlop, gdzie znajdziesz niezadeptane jeszcze atrakcje? Kaszuby to właśnie taki region. Zarezerwuj nocleg i poznaj uroki okolicy!

Marzy Ci się urlop w nieodkrytym jeszcze regionie Polski? Postaw na Kaszuby! Atrakcje turystyczne w wielu miejscach wciąż jeszcze czekają na okrycie. Kto wie, może to właśnie Ty przyczynisz się do wzrostu popularności tej krainy ciągnącej się od Brus i Konarzyn po Trójmiasto aż do Helu?

Atrakcje dla dzieci: Kaszuby i wieża widokowa na Wierzycy

Zastanawiasz się, co zobaczyć na Kaszubach?

Na rozgrzewkę proponujemy wizytę w stolicy regionu, Gdańsku . Tutaj też możesz zarezerwować swój apartament nad morzem:

Jeśli chodzi o Kaszuby, atrakcje warte zobaczenia się nie kończą. Miłośnikom przyrody na pewno spodobają się liczne jeziora, wśród których najbardziej znane to Wdzydze (nazywane Kaszubskim Morzem), Radolne i Wielewskie. Warto wybrać się tam na rejs lub spływ kajakowy rzeką Wdą. Jeśli interesuje Cię historia regionu, koniecznie odwiedź Kaszubski Park Etnograficzny, gdzie poznasz ją lepiej, także podczas warsztatów i pokazów sztuki ludowej. Zarezerwuj także czas na wizytę w Kościerzynie, gdzie spotkasz inne atrakcje: Muzeum Kolejnictwa i Muzeum Akordeonu.

Atrakcje Kaszub to także malownicze wsie, trasy rowerowe wśród pól i łąk, liczne wieże widokowe i pyszne jedzenie. Nie sposób ich wszystkich opisać – to trzeba zobaczyć na żywo!