+48 22 450 26 26
SZUKAJ
Filtry
Wybrane miasto z apartamentami: Brenna

Brenna
Apartamenty


  • Filtry
Brenna

Nic nie zapewnia tak błogiego wypoczynku jak wędrówki po górskich szlakach. Na taką formę relaksu i niczym niezmąconego spokoju możesz zdecydować się w Brennej, niewielkiej miejscowości w Beskidzie Śląskim. Kontakt z naturą i wspaniałe krajobrazy beskidzkie to niejedyne atrakcje tego urokliwego miejsca. Sprawdź, co oferuje Brenna, i zobacz, jakie apartamenty w górach warto zarezerwować.

Brenna to mała wieś położona na wysokości 420 m n.p.m. w woj. śląskim. Przez miejscowość prowadzą liczne szlaki turystyczne. Urokliwe położenie sprawia, że nie pozostaje nic innego niż tylko zachwycać się tą malowniczą okolicą. W pobliżu znajduje się dolina rzeki Brennicy. Latem, wiosną i jesienią miejsce przyciąga miłośników górskich wspinaczek, natomiast zimą staje się doskonałą bazą dla narciarzy. Bez problemu dostaniesz się stąd także do Szczyrku czy do Wisły.

Apartamenty Brenna – noclegi w Brennej z widokiem na szczyty

Myślisz, że w małej miejscowości może dopaść Cię nuda? Nic bardziej mylnego! W Brennej znajduje się bowiem wiele ciekawych atrakcji, takich jak stadnina koni, przystań kajakowa czy hala sportowa. Dodatkowo warto pozwiedzać także okoliczne miejscowości – dostaniesz się do nich bez problemu, korzystając z prywatnych autobusów.

Baza noclegowa jest dość rozbudowana, dlatego bez trudu znajdziesz coś dla siebie.

Apartamenty Brenna – klimatyczne noclegi w górach

Apartamenty Góralska Chata w Brennej przy ul. Myśliwskiej 28 to dwa oddzielne studia, które można też wynająć jako całość. Obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Komfortowe wyposażenie sprawia, że wszyscy goście w doskonałych warunkach mogą się tam zrelaksować. Dostępne są także udogodnienia dla dzieci, takie jak krzesełko do karmienia czy wanienkę.

Najważniejszym powodem, dla którego warto zarezerwować apartamenty w Brennej, jest jednak ich niepowtarzalny klimat. Całość została utrzymana w prawdziwie góralskim stylu, w którym przeważają elementy drewniane i kamienne. Miejsce ma również doskonałe położenie – wychodząc na taras, możesz zachwycać się przepięknymi widokami o każdej porze dnia czy roku.  

Apartamenty w Brennej – zabytki i górskie wyprawy

Brenna to głównie świetna baza wypadowa na górskie szlaki. Jednak poza piękną przyrodą miejscowość oferuje także inne atrakcje. Jeśli nie jesteś fanem wspinaczki lub po prostu chcesz odetchnąć między dłuższymi wyprawami, możesz zwiedzić np.:

- Centrum Kultury i Sztuki „Dwór Kossaków” – obiekt znajduje się w pobliskich Górkach Wielkich i działa od 2011 roku. Odbywają się tam spektakle, koncerty, warsztaty i plenery malarskie, a także lekcje przyrodnicze.

- Ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza po górze Bucze – to licząca 4 km trasa podzielona na 6 odcinków. Podczas spaceru można zobaczyć okazy przepięknych i rzadkich roślin, takich jak cieszynianka wiosenna, która stała się nawet symbolem Śląska.

- Chlebowa Chata w Górkach Małych – to niezwykłe miejsce, w którym można obejrzeć, jak powstawał chleb ponad 100 lat temu, oraz jak w dawnych czasach ubijano masło. Podczas zwiedzania przewodnicy opowiadają także o dawnych wiejskich obyczajach panujących w tradycyjnych śląskich rodzinach.

- Obserwatorium Nietoperzy w Brennej – mieści się ono na poddaszu szkoły w Brennej i powstało dzięki projektowi badawczemu. Turyści mogą poznać tam zwyczaje tych nocnych ssaków i posłuchać wydawanych przez nich dźwięków.

Apartamenty w Brennej – noclegi w górach z wyjątkową atmosferą

Decydując się na nocleg w górach czy nad morzem, warto przede wszystkim zadbać o komfort wypoczynku. W końcu nikt nie chce pojechać na wakacje po to, aby pilnować się na każdym kroku. Wybierając apartament Sun & Snow, masz pewność, że będziesz mógł cieszyć się prywatnością.

O każdej porze możesz też skorzystać z kuchni, spać, do której Ci się podoba, kłaść się do łóżka o dogodnej porze. Apartamenty Sun & Snow to zawsze gwarancja udanego relaksu. Nie pozostaje nic innego niż wybrać miejsce i rezerwować termin.

Góralska Chata jest podzielona na 2 apartamenty, które można wynająć razem lub osobno. Dom jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

DOSTĘPNE OBIEKTY: 0